CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Coinbase Card’a eklenen ilk stable coin DAI oldu

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Coinbase, MakerDAO’nun Ethereum tabanlı stabil coini DAI’yi Coinbase Card’a eklediğini duyurdu. Böylelikle Coinbase Card’a eklenen ilk stable coin DAI oldu.


Coinbase Card’a eklenen ilk stable coin DAI oldu

DAI, kripto para piyasasının tüm güzelliklerini kullanıcılarına daha az fiyat dalgalanması ile müşterilerine sunmayı hedefliyor. Coinbase ise, yaptığı bu atak ile piyasanın volatilitesine asgari düzeyde maruz kalmayı hedefleyen kullanıcı kitlesine hitap etmeyi düşünüyor.

İlke olarak bir stable coinin 1 Amerikan dolarına eşit olması, yatırımcıda ister istemez bir güven duygusunun oluşmasını sağlıyor. Ancak, özellikle son zamanlarda türemeye başlayan stable coin girişimlerinin çoğu -ilginçtir ki-  1 ABD dolar düzeyinde kalmayı başaramıyor.

Coinbase’in büyümeden sorumlu pazarlama müdürü Joseph-Daniel Millwood, Coinbase’in dünyanın birçok yerinde oluşturduğu lokasyon ile kripto parayı fiat paraya anında çevirdiğini hatırlattı. Böylelikle Coinbase Card kullanıcısı müşteriler hesaplarında bulunan paraları dünyanın birçok yerinde diledikleri harcayabiliyorlar.

Ayrıca, Coinbase Card kullanıcılarına yönelik olarak bu ay başlanan yeni uygulamaya göre, size aylık hesap ekstreleri gönderilecek. Bu şekilde harcadığınız ve hesabınızda kalan kripto para miktarını takip etmeniz daha kolay olacak. Hatırlayacağınız üzere Coinbase borsası DAI’yi geçtiğimiz Mayıs ayında listesine eklemişti.

Coinbase Card küresel çapta büyük hamleler yapıyor

Coinbase Card, 2019 yılı başında faaliyet geçtiğinden bu yana Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Litecoin’in de içinde olduğu 10 kripto para ile harcama yapmayı mümkün hale getirdi. Ancak, Coinbase Card’a eklenen ilk stable coin DAI oldu. (Coinbase Card hangi kripto paraları destekliyor?)

Coinbase asıl atılımını ise geçtiğimiz Kasım ayında yaptı. Coinbase Card’ı, Bulgaristan, Hırvatistan, Danimarka, Macaristan, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, Polonya, Romanya ve İsveç’in de içinde bulunduğu 29 ülkeye ihraç etti. Dolayısı ile kripto paraların kullanımını ve kabullenilmesi sürecini pozitif yönde etkilemiş oldu.

Aslında birçok şirket, DAI stable coinini geleneksel finans birimleri ile kripto para piyasası arasında köprü olarak kullanma yolunu tercih ediyor. Bu senenin Ağustos ayında MakerDAO, Monolith ve Digix, Avrupa Ekonomik Bölgesi’nin tümünde DAI’nin kullanılmasına olanak sağlayan bir ortaklık anlaşmasına imza attılar.

 Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin yol ayrımında – 10.000 mi 9.200 mü? TAKİP ET

Uzman analistten 2020’nin en iyi kripto para birimleri tahmin listesi

Coin Ajans

Çin’in Dijital Parasına Huawei Desteği

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası