CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Coinbase CEO’su: “5 milyar insan kripto para kullanacak!”

kripto para haber coinajans

Piyasada binlerce farklı kripto para birimi var. Hepsi birden farklı cephede benimsenmek için yarışıyor. Birçoğu dolandırıcılık ve para toplama şemaları olarak görülüyor. Meşru kullanım durumlarına sahip diğer kripto paralar ise destek almak için mücadele ediyor.

Yatırım açısından bakıldığında, yatırımcılar ezici bir şekilde Bitcoin’i geleceğin para birimi olarak tercih ediyor. Bitcoin’in piyasa değeri, en büyük ikinci dijital varlık Ethereum’dan altı kat daha büyük.

Brian Armstrong: “İnternet ve kripto para sektörleri çok benziyor.”

Yakın tarihli bir tweet dizisinde, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, A16Z kurucusu Ben Horowitz ile yaptığı söyleşiden satır başlarını paylaştı. Önde gelen yatırımcı, internet endüstrisinin erken aşamaları ve kripto para sektörü arasında çok çarpıcı paralellikler gördüğünü açıkladı.

Armstrong ilk olarak Netscape’ten ve olumlu kullanıcı deneyimlerine elverişli olmayan, akıllıca tasarlanmış ürünlerle sonuçlanan, internete ölçeklenebilir olmayan ağ geçitleri olan erken protokollerden söz etti.

Netscape’te erken internet protokolleriyle çalışıyorlardı. İşler çok ölçeklenebilir değildi (çevirmeli modemler), nasıl çevrimiçi olabileceğinizi anlamak için biraz teknik bilgi sahibi olmanız gerekiyordu ve ilk web siteleri oldukça basitti (statik siteler, oyuncak gibi görünüyordu). Kripto paralarla yakın geliyor mu?

Ayrıca Armstrong, yavaş internet hızlarının ve erken çevirmeli modellerin, birçok Blokchain’in karşılaştığı mevcut ölçekleme sorunlarına benzediğini açıkladı.

“Bu dört sorunu çözen Blockchain, kral olur.”

Armstrong daha sonra kripto endüstrisinin şu anda karşı karşıya olduğu dört ana geliştirme sorunundan söz etti: Ölçeklenebilirlik, gizlilik, merkezsiz kimlik ve geliştirici araçları ile ilgili sorunlar.

Armstrong’a göre bu sorunlar çözülürse milyarlarca kullanıcı kripto para sektörüne akın edebilir.

Eğer bu sorunlar çözülürse Blockchain, kripto para sektöründeki 50 milyonluk kullanıcı sayısını 5 milyara çıkarır. Ölçeklenebilirlik, gizlilik, merkezsiz kimlik ve geliştirici aracı sorunlarını çözen Blockchain’lere büyük talep olacak.

Şu anda kripto paraların benimsenmesi için çok sayıda farklı platform var. Ancak hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar, BTC’nin bu rekabeti kazanacağını düşünüyor.

cryptoslate

Bitcoin boğa piyasasının başlaması için hangi seviyenin kırılması gerekiyor?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Bitcoin borsaları işlem hacimleri 2020’de artmaya devam ediyor

Coin Ajans

Juventus Taraftarları, Kulübün Yeni Gol Müziğini Socios’da Seçti

Coin Ajans

Taylor Swift’i Kullanarak Kötü Amaçlı Madencilik Yazılımı Yüklediler!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası