CoinAjans.com
EOS Haberleri

Coinbase: EOS ağı için işler hiç iyi gitmiyor

Eos haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

EOS ağı için işler hiç iyi gitmiyor. Kripto borsası Coinbase yaptığı açıklamada, EOS’un tıkandığını ve “EOS işlemlerinde düşük performans” görmeye başladığını bildirdi.


EOS ağı için işler hiç iyi gitmiyor

Öyle görünüyor ki airdrop ağ kapasitenin neredeyse tamamını alıyor ve tüm işlemlerin yüzde 95’ine denk geliyor. Coinbase de EOS işlemleri için CPU yetersizliği yaşıyor. CPU, CPU için ne kadar EOS kilitlediğinize bağlı olarak işlemleri sınırlayan soyut bir ölçü.

Borsadan yapılan açıklamada şöyle deniliyor: “Coinbase, EOS işlemlerini ağ tarafından başarılı bir şekilde işlenmesi için yeterli miktarda CPU’ya sahip değil.”

EIDOS adlı bir token temel olarak ağı tıkıyor ve spekülatörler de önceden beklentileri olmadan CPU satın alıyor.

CPU, REX borsasından kiralanabilir. Airdrop öncesi CPU talebinde bir artış olacağını öngören spekülatörler akın ederek CPU almış, şimdi de ağ kapasite sorunu yaşayınca da bunu satmak istiyorlar.

İlgili – EOS fiyatı analizi: EOS/USD paritesi ayı trendi sergiliyor

Coinbase şöyle açıklıyor: “EIDOS projesinin sitesine göre, airdrop önümüzdeki 15 ay boyunca devam edecek. USDT için EIDOS satışından elde edilen para, REX’ten CPU kiralamanın maliyetinden fazla geldiği sürece, EOS ağının bu durumda kalmasını bekleyebiliriz.”

Bu da 2017 yılındaki ICO ile 4 milyar dolar elde eden yazı merkezsiz blockchain için 15 aylık bir tıkanıklık demek. Kartel türü bir ağ olan EOS’ta sadece 21 düğüm (node) bulunuyor. EOS, ölçeklenebilirlik için merkezsiz yapından önemli ölçüde fedakarlıkta bulunsa da sonuçta ise hiçbirisi konusunda başarı elde edemedi.

EOS ağı bir yıl önce sınırsız işlem sayısı ile ücretsiz işlemler yapılacağını vaat etmişti.

O zaman yapılan açıklamada şöyle denilmişti: “Yaklaşık bir aylık olan EOS blockchain saniyede 1,275 işlem ile yeni bir rekor kırdı ve son 24 saatte de 500,000 işlem satısına ulaştı.”

İlgili – Deutsche Bank bonoları EOS ağında tokenize edildi

Şimdi de mevcut tıkanmadan doları Coinbase bu ağı kullanamaz durumda ve 15 ay daha böyle devam edebilir.

Kaynak

İlgili Haberler

EOS fiyatında son durum – Ufukta bir yükseliş mi var?

Coin Ajans

BNB, BCH, LTC, EOS Teknik Analizi

Coin Ajans

Cardano ve EOS golden cross yaptı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası