CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Coinbase Yöneticisi: Bitcoin ve Altcoin’lerde Kurumsal Sermaye Patlaması Yaşanıyor!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Dev Bitcoin borsası Coinbase’nin kurumsal bölümünün başkanı Brett Tejpaul, Nisan 2020’de kripto borsasına katıldığından bu yana kripto paralara olan kurumsal ilginin üç kattan fazla arttığını söyledi.

Brett Tejpaul: Bitcoin’de bir kurumsal sermaye patlaması yaşadık

YouTube kanalı Heidrick & Struggles ile yaptığı röportajda Brett Tejpaul, Coinbase’deki bazı ana büyüme alanlarını detaylandırıyor. Coinbase yöneticisi, piyasaya yönelik kurumsal ilginin her hafta arttığını vurguluyor. Brett Tejpaul konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bir hareketlilik patlaması yaşadık… Bu yılın Nisan ayında katıldım. O dönemde depolamadaki kurumsal varlıklarımız 6 milyar dolardı. Bugün 20 milyar doların üzerindeyiz. Yani üç kereden fazla artış… Şimdi, esas olarak Bitcoin’e tahsis edilen yeni sermayeyi ölçüyoruz. Sonuç olarak, her hafta gelen sermaye patlaması yaşadık.

Yazın başlarında Tagomi adlı bir yürütme platformunu satın aldık ve bu, akıllı sipariş yönlendirme ve algoritmik yürütme kullanmak isteyen kurumsal müşterilere hitap etme becerimizi kökten değiştirdi. Yani buradaki istatistik, ticaret hacimlerimizin yılın başında olduğundan 20 kat fazla olduğu… Bu yıl Nisan ayında katıldığımda, bankacılık ve denetim ortaklarımızı yeniledik ve JP Morgan ve Deloitte’ye sahibiz. Bu gerçekten önemli çünkü her iki firma da doğru KYC’ye (müşterinizi tanıyın) ve AML’ye (kara para aklamayı önleme) sahip olduğumuz ve bir tür duruşumuz olduğu gerçeğini tatmin etmek için bir ila iki yıllık bir durum tespiti sürecinden geçti. Kendimiz bir banka gibi hareket ediyoruz ve düzenlemeye tabi olmayı seçtik. Güvenli bir platformuz…


Coinbase Yöneticisi: Bitcoin ve Altcoin’lerde Kurumsal Sermaye Patlaması Yaşanıyor! 3

Şu anda büyük bankalara, büyük muhasebe firmalarına, büyük hedge fonlarına, büyük bağışlara ve şimdi de PayPal’a bakan kenarda oturan insanlar için… Gerçekten ikinci bir kurumsal benimseme dalgasını ortaya çıkardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

2021’de merkez bankaları Bitcoin almaya başlayacak mı? Alex Krüger açıkladı

“20 Bin Dolar Çok Yakın!”: İşte Deneyimli Analist ve Trader’ların Son Bitcoin Tahminleri

CME ve Bakkt’ta Bitcoin Ticaret Hacmi Haftalar Sonra İvme Kazandı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası