CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Çok konuşulacak rapor: Kripto Kralı Türkiye! TAKİP ET

Ethereum Teknik Analiz coinajans

Yeni bir kripto raporu, “Kripto Kralı Türkiye!” ifadesine yer veriyor. Rapor kripto araştırma şirketi Chainalysis’den geldi. Çünkü bölgedeki kripto para kullanımının büyük bir kısmı Türkiye’de gerçekleşiyor.


Kripto Kralı Türkiye! – Chainalysis raporu

Türkiye hiç tartışmasız Orta Doğu bölgesinde kripto kullanımına göre lider. Çünkü Türkiye’deki kripto benimsenmesi, komşu ülkeleri ile kıyaslandığından çok daha yüksek. Kripto araştırma şirketi Chainalysis’in yeni raporunda bu bilgiler yer alıyor ve “Kripto Kralı Türkiye!” deniliyor.

Chainalysis’in Global Kripto Benimsenmesi Endeksi’nde 154 ülke arasında Türkiye 29. sırada. Ayrıca bu hafta yayımlanan şirketin coğrafyaya göre düzenlenmiş 2020 raporunda, Türkiye Orta Doğu ülkeleri arasında kripto kullanımına göre birinci sırada.

Chainalysis, Türkiye’nin uzun süredir kripto para benimsenmesi cenneti olduğunu söylüyor. Şirkete göre bunun başlıca sebebi ise ülkedeki ekonomik belirsizlik. Chainalysis şöyle diyor: “Türk Lirası son yıllarda aşırı volatilitesi. Sonuçta insanlar da birikimlerinin bir kısmını kripto paralara taşıdılar.”

koinmedya_brave

İlgili – Binance Türk Lirası ile kripto para alım satımını aktive etti

Decrypt ise haberinde Türkiye’de kripto para düzenlemelerinin şu an olmadığına dikkat çekiyor. Ancak Sermaye Piyasası Kurulu’nun bu konuda bir çerçeve geliştirme aşamasında olduğunu belirtiyor.

Chainalysis ayrıca Orta Doğu’da yapılan ve başlıca borsalardan Binance, Huobi ve Bitfinex’teki işlemlerinin çoğunun da Türk kullanıcıların gerçekleştirdiğini belirtiyor.

Rapora göre Türkiye merkezli borsa BTCTurk’teki en yaygın lira işlemleri de Bitcoin ile ilgili. Rapora göre kullanıcıların çoğu lira ile BTCTurk’ten kripto para alıyor, ardından da bunları Binance gibi diğer daha büyük platformlara gönderiyor. Çünkü bunlar daha fazla likidite ve daha çok işlem pariteleri sunuyor.

İlgili – BtcTurk global oyuncu oluyor!

Rapor ayrıca, mobil finans ve teknoloji ile ödeme platformlarının önceden benimsenmesinin bölgedeki diğer yerlere göre Türkiye’de daha yüksek olduğunu gösteriyor. Ayrıca hazırlanacak düzenleyici çerçeve muhtemelen daha fazla kripto benimsemesine yol açacak.

Decrypt ayrıca Türkiye ekonomisinin Covid-19’dan önce bilen zor durumda olduğunu belirtiyor. Türk Lirası da giderek zayıflıyor. Bu yıl yüzde 20 düşüş ile rekor gerileme yaşadı. Reuters’e göre Türk Lirası 2020’nin en zayıf üçüncü para birimi.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Codius akıllı sözleşmesi nedir? Ethereum akıllı sözleşmesine rakip olabilir mi? TAKİP ET

Bitcoin kısa vade hedefi belli oldu TAKİP ET

Elinizdeki Bitcoini satarken bir kez daha düşünün! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası