CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Corona Virüsü Krizi Bitcoin, Ethereum ve XRP’yi Daha Ne Kadar Düşürebilir?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Bitcoin, Korku ve Açgözlülük Endeksi (CFGI) Ağustos 2019’dan bu yana görülmeyen mevcut 10 (korku) seviyesine gelmiş durumda.

Bitcoin, Dünya Sağlık Örgütünün Corona Virüsünün salgın olduğunu açıklamasının ardından, Başkan Trump’ın ABD ve Avrupa arasındaki uçuşları yasaklayan ve daha geniş finansal piyasalarda satışların artmasına neden olan açıklamasının ardından 2013’ten bu yana en büyük fiyat düşüşünü yaşadı.

Dün, satıcıların Aralık 2019’un en düşük seviyesi olan 6.430 dolar seviyesini kırmasından sonra Bitcoin’deki düşüş önemli ölçüde hızlandı. Bu kilit destek bariyerinin kırılması, amiral gemisi kripto para biriminin geri dönüş ihtimalinin düşük olduğuna işaret etti ve arkasındaki teknik satış baskısının artmasını daha da tetikledi.

Altcoinler de ağır kayıplara uğradı. Kayda değer kaybedenler Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve XRP idi.

Kripto
Pazarlarında Destek Bulma

Teknik
açıdan bakıldığında, Aralık 2019’daki düşük seviyenin kırılması, 4.000 $’dan
yukarı yönlü bir hedefle daha yüksek zaman dilimlerinde yükselen bir ters baş
ve omuz paternini geçersiz kıldı.

Teknik analize göre, geçersiz kılma hedefi kalıbın boyutuna eşit olmalı. Bu da BTC / USD’nin 2.400 dolarlık teknik alana doğru düşebileceği anlamına geliyor.

Corona Virüsü Krizi Bitcoin, Ethereum ve XRP’yi Daha Ne Kadar Düşürebilir? 5

Kesin olan bir şey var ki, Aralık 2019’daki düşük seviyesinin altına doğru meydana gelen düşüş, Bitcoin için orta vadeli görünümü önemli ölçüde değiştirdi. Bu durum tüccarları kripto para biriminde herhangi bir ralli durumunu satmaya teşvik edebilir.

Bitcoin
için Sonrasında Ne Var?

Bugün BTC’nin 5.000 dolar seviyesinin altına düşmesi, Bitcoin testinin haftalık zaman diliminde önemli trend çizgisi desteğini görmesi anlamına geliyor. Haftalık zaman dilimi, Bitcoin’in son aylarda büyük bir üçgen deseni içinde sıkışıp kaldığını gösteriyor.

Bunu
göz önünde bulundurarak, üçgenin alt kısmı 4.700 $ seviyesinde bulunuyor. Fiyat
bugün üçgeni kısa bir süre için kırdı, ancak BTC yazım sırasında üçgen içinde
keskin bir hareket gördü.

Günlük fiyat 4.700 $ seviyesinin altında kapanıyor. Kripto para birimi için büyük bir düşüş eğilimi olması durumunda bir sonraki teknik satış dalgasını 3.000 $ ve muhtemelen 2.000 $ seviyelerine doğru kışkırtabilir.

Corona Virüsü Krizi Bitcoin, Ethereum ve XRP’yi Daha Ne Kadar Düşürebilir? 6

Fiyatın üçgen modelinin altında tutulmaması, yanlış bir aşağı yönlü kırılma durumunu teşvik edebilir. Diğer taraftan 6.000 dolarlık teknik alana doğru bir geri dönüş de söz konusu olabilir.

Yatırımcılar Korkunç Değerlere İşaret Ediyor

Birkaç varlık sınıfında önemli üst seviyeleri ve dip seviyeleri önceden bilmesiyle meşhur olan ünlü deneyimli yatırımcı Peter Brandt, Bitcoin’in iyileşmeden önce 1.000 dolara düşebileceğini söyledi.

Corona Virüsü Krizi Bitcoin, Ethereum ve XRP’yi Daha Ne Kadar Düşürebilir? 7

Twitter’da öne çıkan bir ses olan Brant, bir Bitcoin grafiğine “önyargısız” bakmanın önemli olduğuna vurgu yaparak, kripto para birimlerinin amiral gemisinin yeni dip seviyesinin “1000 doların altında” olabileceğini ifade etti. Bu, mevcut seviyelerden endişe verici bir düşüşe ve Bitcoin’in Nisan 2017’den beri yeniden ziyaret etmediği önemli bir teknik alana işaret ediyor.

Bitcoin’in fiyat düşüşü, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksinin (CFGI) şimdiye kadar yılın en düşük seviyesine ulaşmasına neden oldu. Bu temel temel gösterge, kripto pazarındaki önemli dönüm noktalarını gösterebileceğinden izlemeye değer.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Dünyaca Ünlü Analist: Bitcoin Herkesi Şoke Edecek! Ethereum ise Bu Seviyeleri Patlatacak

Veteran analizciden Bitcoin yol haritası TAKİP ET

Coinajans.com

Pompliano Ethereum’a Yüklendi ve Ekledi: “DeFi Bitcoin Üzerinde Yükselecek”

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası