CoinAjans.com
Altcoin

Craig Wright Satoshi Nakamoto olduğunu ispatlarsa BSV gerçek Bitcoin mi olur?

Craig Wright Satoshi Nakamoto olduğunu ispatlarsa BSV gerçek Bitcoin mi olur? 1
fairspin_banner

Craig Wright Satoshi Nakamoto olduğunu ispatlarsa BSV uçar. Bu durumun farkında olan Craig Wright, gerçek Satoshi olduğu iddiasını hala sürdürüyor.


Craig Wright Satoshi Nakamoto olduğunu ispatlarsa BSV uçar

2008 yılında Satoshi Nakamoto mahlası ile yayınlanan “Bitcoin: Apeer to peer electronic cash system” makalesinin ardından Bitcoin hayatımıza girdi ve Satoshi Nakamoto gerçek kimliğini 2008 yılından beri gizli tutmayı başardı. Bitcoin SV isimli kripto paranın CFO’su Craig Wright, 2016 yılında BBC’de verdiği röportajda kendisinin Bitcoin’in mucidi olduğunu ileri sürdü. Ancak bu konuda Craig Wright, insanların tamamını inandırmış ve ikna etmiş değil.

Lütfen Bkz: Craig Wright milyar dolarlık Bitcoinlere ulaşamıyor

Satoshi Nakamoto’ya ait olduğuna inanılan bir Bitcoin adresinde 1 milyondan fazla Bitcoin olduğu ileri sürülüyor. Birçok yorumcu Craig Wright’a “eğer gerçek Satoshi Nakamoto isen bize 1 milyon adet Bitcoin’e sahip olduğunu göster inanalım” cevabını verdi.

Craig Wright ve Kleiman ailesi arasındaki davaya konu olan 1 milyon üzerindeki Bitcoin ise Craig Wright’ın Satoshi Nakamoto olduğuna dair gizemli iddiasını sürdürmesine yardım etti. Craig Wright’ın gerçek Satoshi Nakamoto olma ihtimali ise Bitcoin SV’nin (Bitcoin Satoshi Vision) değer kazanmasına yol açıyor.

Bazılarına göre gerçek Satoshi Craig Wright ise bildiğimiz Bitcoin gerçek ve orijinal Bitcoin değil. Gerçek olanı Bitcoin Satoshi Vision (BSV). Bitcoin SV fiyatlarında ise son günlerde ciddi dalgalanmalar yaşanıyor. Geçtiğimiz haftaya damgasını vuran kripto para şüphesiz BSV idi. 10 Ocak tarihinde BSV, 117 dolar bandında seyrediyordu. 15 Ocak tarihinde ise 450 dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Bitcoin SV, Bitcoin Cash’i tahtından ederek bir ara 4’üncülüğe kadar yükseldi. Fakat Bitcoin SV 450 dolar seviyesinde ret yedikten sonra 240 dolar seviyesine kadar geriledi. Son üç günde tekrardan değer kazanmaya başlayan Bitcoin SV, 320 dolar bandına yükseldi.

craig wright satoshi nakamoto Craig Wright Satoshi Nakamoto olduğunu ispatlarsa BSV gerçek Bitcoin mi olur?Lütfen Bkz: Bitcoin çoktan 2020 dibini görmüş olabilir

Craig Wright,  1,1 milyon adet Bitcoin’e ait olduğu ileri sürülen private key’lere ulaşamadı. Dolayısıyla Satoshi Nakamoto olduğunu ispatlayamadı. Ama Craig Wright, bu iddiası ile BSV fiyatları arasındaki ilişkiyi iyi okuyor. Bu nedenle 1,1 milyon Bitcoin’e ulaşabileceği iddiasını hala sürdürüyor.  Wright, bir medya organına verdiği demeçte “Bitcoin’lerime %99,99 ulaşacağım” açıklamasında bulundu.

Kaynak

İlgili Haberler

Devasa Transferler ile Yüzmilyonlarca Ripple Satıldı!

Coin Ajans

İki Altcoin Anormal Satışlarla Karşı Karşıya! Bu Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Coin Ajans

Ethereum Vs Cardano: İddialı Tahmin ve Öngörülere Şaşıracaksınız!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası