CoinAjans.com
Stellar Haberleri

CZ neyi saklıyor? Binance merkezi nerede sorusuna niye cevap vermiyor? TAKİP ET

CZ neyi saklıyor? Binance merkezi nerede sorusuna niye cevap vermiyor?
TAKİP ET 1
huobi_koinmedya

Binance kripto para piyasalarının en büyük borsası olarak biliniyor. Ethereal 2020 toplantısında CZ, Binance merkezi nerede sorusuna kaçamak cevap verdi. Binance CEO’su CZ neden sakınıyor olabilir?


CZ neyi saklıyor? Binance merkezi nerede sorusundan niye kaçıyor?

2020’nin başlarında şaşırtıcı biçimde Binance Borsasının genel merkezinin Malta’da olmadığını öğrendik. Oysa Binance’in Malta merkezli bir kripto para olduğu yazılıp çiziliyordu. Malta yönetiminin resmi sınırlarımız içerisinde bize kayıtlı Binance Borsası isminde bir borsa yok açıklaması, kripto para piyasalarında şaşkınlık uyandırdı. Bu tarihten beri Binance’in genel merkezi nerede sorusu cevap bulmuyor.

Ethereal toplantılarına Binance CEO’su CZ dahil birçok tanıdık sima katıldı. CZ’nin konuşma bölümü geldiğinde CZ, hiç de beklemediği sorularla karşılaştı. Laura Shin sorularıyla CZ’yi terletti dersek abartmış olmayız.

Lütfen Bkz: Önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Shin, CZ’ye Binance’in genel merkezinin nerede olduğunu sordu. CZ, Bitcoin’in de genel merkezinin olmadığını ve kripto para piyasalarında merkeziyetsizliğin önemli bir unsur olduğu gibi cümlelerle Shin’in sorularını taca atmaya çalıştı.

bybit_koinmedya

Sorusuna cevap alamayan Shin, soruyu tekrarladı ve CZ dünyanın her yerinde ofislerinin olduğunu ve genel merkeze ihtiyacının olmadığını söyledi.

Shin araya girerek merkeziyetsiz otonom bir kuruluş olduğunuzu mu ilerisi sürüyorsunuz, dedi. CZ, bu soruya eğer merkeziyetsiz otonom bir kuruluş olduğumuzu söyleseydim insanlar neden olmamam gerektiği konusunda tartışma başlatırdı dedi. CZ, bu nedenle bu konuya girmek istemiyorum, dedi.

Shin bunun üzerine çalışanların vergilerini ödemek ve gerekli mevzuatları yerine getirmek için siz de biliyorsunuz ki genel merkezin bir yere kayıtlı olması gerekiyor dedi. CZ, Binance’in genel merkezinin nerede olduğuna dair akıllarda oluşan soruları gidermedi.

Lütfen Bkz: Önemli Ethereum yorumları: Uzmanından şok Ethereum (ETH) yorumu

Son olarak Shin, Korona Salgını günlerinde şahsi çalışmalarınızı nerede sürdürüyorsunuz sorusuna ise kısaca Asya cevabını verdi. Hangi ülkede bulunduğu sorusuna da yuvarlak cevap veridi.

Kısaca ya CZ vergi ve regülasyon gibi konularda başının ağrımaması için genel merkezini saklı tutuyor ya da Binance’in kurumsal kimliği için Satoshi Nakamoto benzeri bir gizem oluşturmaya çalışıyor. Sonuçta gizem oluşturmak da bir pazarlama yöntem.

Kaynak

İlgili Haberler

Ripple fiyat artışı heyecana neden oldu XRP fiyatı kaçı görür?

(Güncel) Litecoin teknik ve genel analiz, LTC/Dolar ve LTC/TL fiyat grafiği, Litecoin fiyat beklentileri, Litecoin düşüş/yükseliş nedenleri.

Paranız güvende mi? Sahte Bitcoin wallet furyasına 22 tane daha eklendi TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası