CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Dakikalar içinde yüzde 10 düşen Bitcoin düşüşünü sürdürür mü?

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_googlenews

Dakikalar içinde yüzde 10 düşen Bitcoin düşüşünü sürdürür mü? Günlerdir hareketsiz kalan BTC fiyatı 6,700 dolardan 6,250 dolar ani bir çöküş yaşadı. 


Dakikalar içinde yüzde 10 düşen Bitcoin düşüşünü sürdürür mü?

Bitcoin fiyatındaki bu düşüş üzerine BitMEX’te en az 20 milyon dolar değerinde long pozisyon tasfiye edildi. Muhtemelen diğer borsalarda da benzer bir olay yaşandı.

Bu düşüş sonrası satış baskısı azalmış görünse de önde gelen traderler daha fazla düşüş yaşanacağı ile ilgili endişelere sahip. Onlare göre daha en kötüsü yaşanmamış olabilir.

Dakikalar içinde yüzde 10 düşen Bitcoin düşüşünü sürdürür mü? Günlerdir hareketsiz kalan BTC fiyatı 6,700 dolardan 6,250 dolara ani bir çöküş yaşadı.

Bitcoin düşüşünü sürdürür mü?

Kripto para traderi DonAlt, Bitcoin’in yakın zamandaki düşüşlerini tahmin etmekle biliniyor. Trader şimdi de yeni bir grafik paylaşarak, son fiyat hareketinin de “çok tanıdık” geldiğini belirtiyor.

İlgili – Bitcoin konsolide olurken Monero XMR yüzde 99.5 değer kazandı

Kripto para traderi, grafikten de anlaşılacağı gibi 12 Mart’taki duruma işaret ediyor. Burada yükselen BTC daha önce de yatay dirençten geri çevrilmişti.

DonAlt (CryptoDonAlt) şöyle diyor: “Bu neden çok tanıdık geliyor?”

Eğer Bitcoin oluşan bu formasyonu takip ederse, o zaman önümüzdeki günlerde yeniden 7,000 doları geçme girişimi olacak. Ardından ise potansiyel olarak 3,800 dolardaki yerel dip seviyesine düşme riskini de taşıyor.

Kripto para piyasasındaki beklentiler de bir biri ardında düşmeye başlayacak. Bitcoin grafik uzmanı Crypto Cactus da bu son hareketlere dikkat çekiyor. Ona göre BTC fiyatı kilit bir yatay seviyesinin altına çekildi ve bu da teorideki “mark down” aşamasına girdiği anlamına geliyor. Bu da kısa vadede lider kripto paranın daha fazla kayıp yaşayacağı demek oluyor.

İlgili – Peter Brandt’a göre Bitcoin’in fazla vakti kalmadı

Crypto Cactus (@TheCryptoCactus) şöyle diyor: “BTC güncel durumu: İşte, başlıyor. Son birkaç günde sabırlı olanlara tebrikler. Kısa süreli grafiklerde beklenen aşağı yönlü hareket sonunda geldi…”

Temel trend ne durumda?

Son fiyat hareketlerini bir kenara bırakırsak, birçokları Bitcoin temellerinin zayıf kalmaya devam ettiği düşünüyor.

Federal Reserve bilançosu, yalnızca beş iş günü içinde 586 milyar dolarlık varlık (geçen haftaki bilanço toplamının yüzde 10’undan fazlasını) ekleyerek 5,25 trilyon dolarlık rekor kırdı. Bu, geçen hafta 300 milyar dolarlık bilanço artışının ardından geliyor.

Her şeye rağmen bu trendin Bitcoin de dahil az bulunan varlıklar için boğa işaret olduğu düşünülüyor. Yine de önemli soru şu: Bitcoin düşüşünü sürdürür mü?

Kaynak

İlgili Haberler

21 Aralık 2019: Kripto para piyasalarında son durum

Coin Ajans

Bitcoin kritik 6500 dolar seviyesine ulaştı – Ya bundan sonrası?

Coin Ajans

Bu Bitcoin ölçümü bir sonraki BTC boğa rallisini işaret ediyor olabilir

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası