CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

DeFi coinleri pump yaparken Ethereum neden yerinde sayıyor? TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Son günlerde DeFi coinleri pump yapıyor. Örneğin Compound fiyatları Ethereum’dan daha değerli hale geldi. DeFi coinler, Ethereum tabanlı olmalarına rağmen Ethereum neden yerinde sayıyor?


DeFi coinleri pump yaparken Ethereum neden yerinde sayıyor?

Bir DeFi token’ı olaran Compoud, başlangıç aşamasında 18 dolar civarında işlem görüyordu. Borsalarda listelenmeye başladıkça fiyatlar olağan üstü artışlar yaşandı ve CoinMarketCap’te 75 dolardan listelenmeye başladı. Coinbase Pro ve Binance’de listelenecek haberlerinin ardından fiyatlar 300 doları geçti. Yazının kaleme alındığı saatte Compound 242 dolardan, Ethereum 229 dolardan işlem görüyor. DeFi çılgınlığına rağmen Ethereum neden yerinde sayıyor?

Bu konuya Messari şirketinin yöneticilerinden Ryan Watkins cevap veriyor. Bilindiği üzere DeFi tokenlarından bazılar stabil coinlerden oluşuyor. Yani değeri dolara sabitlenmiş tokenlar. Watkins’e göre stabil coinler teorik olarak kripto paraların değer kazanmasını önleyen temel faktör. Yani kripto para yatırımcıları işlemlerinde aşırı dalgalı hareket eden Bitcoin, Ethereum ve Ripple yerine Tether gibi stabilcoinleri tercih ediyor.

Lütfen Bkz: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

koinmedya_brave

Watkins’in diğer iddiası ise DeFi tokenları satın aldığınız Ethereum’a hiç dokunmuyorsunuz. Yani kısa vadede DeFi talep artışı Ethereum talebi üzerinde etkisi yok. Sadece ilgili DeFi tokenının fiyatını olumlu etkiliyor. Eğer uzun vadede DeFi sermaye talebi Ethereum’dan karşılanırsa Ether fiyatlarında bu durumdan olumlu etkilenebilir.

Watkins’e göre Ethereum’un değerini arttıracak asıl faktör Ethereum 2.0 ve EIP 1559. Bu güncellemeler sayesinde hem Ethereum’un kullanım alanı artacak hem de Ethereum daha kıt hale gelecek.

Kısaca Ethereum’da ciddi pump bekleyen yatırımcıları için Messari yöneticisi Watkins, biraz daha bekleyin diyor.

Kaynak

koinmedya_brave

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Halving sonrası büyük Bitcoin rallisine hazır mısınız? TAKİP ET

CoinMarketCap benzeri 12 platformu biliyor musunuz? TAKİP ET

Ethereum (ETH) teknik analizi: Fiyatlar tekrardan 2 bin doları görür mü? TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası