CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

DeFi oracle savaşları: Link mi daha iyi yoksa Band Protocol mu? TAKİP ET

litecoin haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Chainlink efsanesinin ardında oracle teknolojisi yatıyor. Chainlink’in oracle altyapısına benzer hizmeti, Band Protocol da sunuyor. DeFi oracle savaşlarında kim daha üstün?


DeFi oracle savaşları

Chainlink sahip olduğu oracle hizmetleri sayesinde off-chain verileri, blockchain’e aktarabiliyor. Chainlink ayrıca blockchain’ler arasında da veri akışına yardımcı oluyor. Reel ekonomiden işletmeler, blockchain teknolojisi ile alt yapılarını dönüştürmek istediklerinde şirketlerine ait verileri blockchain’e aktarmaları gerekiyor. Örneğin tedarik zincirinde blockchain’i kullanmak isteyen işletmeler, girdi akışına ait verileri blockchain’e transfer edilmesi lazım. Bu konudaki boşluğu Chainlink dolduruyor.

Benzer şekilde DeFi platformları da kripto para fiyatlarına ait verileri çekebilmek için Chainlink’in oracle hizmetlerinden destek alıyor. Chainlink hem DeFi platformlarına hem de reel ekonomiden birçok işletmeye oracle hizmeti satıyor ve bu konuda Chainlink oracle hizmetleri oldukça talep görüyor. Chainlink fiyatlarında 2020 yılında yaşanan olağanüstü değer artışının altında Chainlink oracle hizmetleri yatıyor.

Chainlink coin 2020 yılına 1.80 dolardan merhaba dedi. Chainlink, 07.08.2020 (bugün) 10.19 doları görerek tüm zamanların rekoruna imza attı. Link fiyatlarında %466 değer artışı yaşandı. Oracle endüstrisinde Band Protocol, “ben de varım” diyor. Chainlink’e rakip olarak çıkıyor.

koinmedya_brave

Aşağıdaki grafikte Chainlink fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

DeFi oracle DeFi oracle savaşları: Link mi daha iyi yoksa Band Protocol mu?Band Protocol’un kripto parası BAND, yazının kaleme alındığı zamanda 8.11 dolardan işlem görüyor. Band’in toplam piyasa büyüklüğü 166 milyon dolar ve CoinMarketCap sıralamasında 63’üncü sırada yer alıyor. Band coin en yüksek değerini 6 Ağustos 2020’de (dün) 8.56 dolar ile gördü.

Chainlink’in toplam piyasa arzı 1,000,000,000. Bu rakamın %35’i piyasaya sürülmüş durumda. Piyasada işlem gören Link miktarı 350,000,000.

Band’in toplam piyasa arzı 100,000,000 adet. Bu rakamın %20’si piyasaya sürüldü. Piyasada işlem gören Band sayısı ise 20,494,033.

koinmedya_brave

Aşağıdaki grafikte BAND fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

DeFi oracle DeFi oracle savaşları: Link mi daha iyi yoksa Band Protocol mu?Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Katil adayları hedeflerine ulaşabildi mi? Ethereum Dapp ve diğerleri TAKİP ET

Yorum- analiz: Yarılanma öncesi Bitcoin fiyat volatilitesi ne anlama geliyor? TAKİP ET

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası