CoinAjans.com
Kriptopara Haber

DeFi rüzgarı devam ederse Ethereum 400 dolara çıkabilir mi? TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

DeFi rüzgarı devam ederse Ethereum’un 400 dolara çıkması ancak ETH staking talebinin artması ile mümkün gözüküyor. Bu ne anlama geliyor?


DeFi rüzgarı şimdilik Ethereum yelkenlerini doldurmuyor!

DeFi platformlarına stabil coinler üzerinden kripto para depozito eden yatırımcılar, yaklaşık yıllık %8 faiz getirisi elde edebiliyor. ABD Merkez Bankası, Avrupa Merkez Bankası ve Japonya Merkez Bankasının politika faiz oranlarına göre %8’lik oran oldukça rekabetçi ve cezbeden bir oran. Bu faiz farkı, DeFi platformlarına yönelik talep artışına neden oluyor. Şimdilik DeFi platformlarına yatırılan fon miktarı, 2 milyar doları geçti. Yatırılan fonların büyük kısmını stabil coinlerden (Tether) oluşuyor. Tether gibi stabil coinlere kıyasla Ethereum ve Bitcoin cinsinden yatırılan fonlar düşük seviye kalıyor.

DeFi platformlarının büyük çoğunluğu, Ethereum blockchain’i üzerinde işlem görüyor. Bu durum Ethereum ağı işletim ücretini arttırıyor. Ancak Ethereum talebini ve fiyatını arttıracak asıl faktör, DeFi platformlarına stake edelecek olan Ethereum miktarı. Ne yazık ki DeFi platformlarına stake edilen Ethereum miktarı, fiyatları coşturacak boyutta yüksek düzeye henüz ulaşamadı.

Ethereum yazının kaleme alındığı saatte 238 dolardan işlem görüyor. Ethereum tekrardan 240 dolarlık direnci aşmak için mücadele veriyor. Eğer Ethereum staking talebi artarsa ETH/USD paritesi 250 dolarlık direnci kolayca aşabilir. Ethereum staking talebi ise ya DeFi kaynaklı ya da Ethereum 2.0 kaynaklı artabilir. Ethereum 2.0’ın tam anlamıyla başlatılması ve staking için Ethereum toplaması 2021’e kalabilir.

koinmedya_brave

Aşağıdaki grafikte günlük ETH/USD paritesinde değişimi görüyoruz. Bu durumda orta vadede Ethereum 271 dolarlık dirençle, uzun vadede 315 dolarlık dirençle karşılaşacaktır. Yukarıda belirtildiği üzere bu ancak Ethereum staking talebinin artması ile mümkün gözüküyor.

DeFi rüzgarı DeFi rüzgarı devam ederse Ethereum 400 dolara çıkabilir mi?

Ethereum’un uzun vadede 315 dolarlık direnci kırarak 400 dolara ulaşması için gerekli olan diğer bir faktör de Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik yeni bir boğa sezonunun başlaması. Yani Bitcoin 10 bin dolarlık direnci kırar ve bir boğa koşusuna başlarsa ETH/USD paritesi de yukarıdaki grafikte belirtilen direnç seviyeleri test edebilir.

Sonuç olarak ETH/USD paritesini 400 dolara taşıyabilecek iki temel faktör öne çıkıyor: Staking talebinde artış ve Bitcoin fiyatları.

koinmedya_brave

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Justin Sun’ın Kobe Bryant Paylaşımı Tepki Çekti

Coin Ajans

Chainlink fiyat analizi: LINK için yeni ATH’nin kapısı açılmış olabilir mi?

28 Aralık 2019: kripto para piyasalarında son durum

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası