CoinAjans.com
Kriptopara Haber

DeFi tokenleri ateşledi Ethereum 2020 zirvesine uçtu TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Ethereum 2020 zirvesini gördü! Ethereum ağı üzerinde faaliyet gösteren DeFi tokenleri pump yaparken; ETH de 2020’nin en yüksek seviyesini yeniden aştı.


Ethereum 2020 zirvesini gördü!

Ethereum blockchaini üzerindeki DeFi faaliyetlerinde yaşanan büyük artış, nihayetinde ağın yerel tokeninin fiyatını da yükseltti.

DeFi tokenleri pump yaparken; Ethereum ağı, günlük işlemlerde önemli bir artış kaydetti. Ardından Ethereum (ETH) fiyatı da büyük bir ralli yaparak, 300 doların üzerine çıktı.

Geliştiriciler, 4 Ağustos’ta Ethereum test ağını başlatmayı planlarken; etkileyici bir fiyat artışı kaydeden Ethereum 2020 zirvesine yükseldi.

koinmedya_brave

Ethereum fiyatı, son 24 saatte %10’un üzerinde artış gösterdi. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada ise, 342 milyar dolarlık piyasa değeriyle 307 dolardan işlem görüyor.

Bununla birlikte Ethereum, Mart 2020 çöküşündeki tüm kayıplarını geri kazanarak 2020’nin zirvesini yeniden aştı.

Geçtiğimiz ay, Ethereum (ETH) fiyatı %25’ten fazla arttı. Aslında, bu kazanımın büyük bir kısmını, son bir hafta içinde elde etti.

koinmedya_brave

Boğaları harekete geçiren şey ise, DeFi faaliyetlerindeki ani artışlar ve Ethereum üzerinde oluşturulan merkezsiz finans tokenlerinin yükselişiydi.

DeFi tokenleri ateşledi Ethereum 2020 zirvesine uçtu

DeFi faaliyetindeki son artış, Ethereum işlemlerini tüm zamanların en yüksek seviyesine taşıdı. Bu haftanın başlarında, Ethereum ağında günlük bir milyondan fazla Ethereum işlemi gerçekleşti.

Şu anda, Ethereum blockchainindeki DeFi uygulamaları, platformda 3 milyar dolardan fazla fon tutuyor. Ethereum ağında ilk üçte yer alan DeFi platformları ise şöyle: Maker, Aave ve Compound.

Bu platformlardan, Maker 875 milyon$, Aave 639 milyon$ ve Compound 616 milyon$’lık sözleşmeye sahip.

Ethereum fiyatı ETH 2.0 ile birlikte daha yüksek seviyeleri hedefliyor

DeFi uygulamalarındaki artış, birkaç hafta önce başlamasına rağmen, ETH fiyatı geçen haftaya kadar 230$‘ın üzerinde konsolide oluyordu.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Ethereum, fiyat kazanımının çoğunu geçen hafta elde etti. Sadece bir hafta içinde, boğalar harekete geçerek, ETH’ye %25’lik bir ralli yaptırdı. Bununla birlikte, Ethereum 2020 zirvesini aştı.

Ayrıca, ETHBTC fiyatı da iyi bir ivme kazandı. Veriler, Ethereum’un Bitcoin karşısındaki değerinin, yeni zirvelere ulaştığını gösteriyor.

Ethereum platformunun günlük işlem hacmi önemli ölçüde arttıkça, ETH 2.0’a olan ihtiyaç her zamankinden daha fazla olmaya başlıyor. Mevcut Ethereum ağı, saniyede yalnızca 15 işlemi gerçekleştirebilirken; ETH 2.0 ile bu oran, saniyede 1000 işleme ulaşacak.

DeFi tokenleri ateşledi Ethereum 2020 zirvesine uçtu

PoS algoritmasına sahip ETH 2.0 platformu, ölçeklenebilirlik sorununu büyük ölçüde çözecek. Bu arada Ethereum geliştiricileri de ETH 2.0 ile birlikte geliştirme faaliyetlerini hızlandırdı.

En son rapora göre, ETH 2.0’ın son test ağı lansmanı 4 Ağustos’ta yapılacak. ETH 2.0 test ağı lansmanının başarılı olması durumunda, ana ağın 4 Kasım 2020’ye kadar başlatılmasını bekleniyor.

Bknz: Ethereum fiyatını uçurabilecek 4 inanılmaz faktör

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

ABD, 1 milyar dolarlık Bitcoin’e el koydu

MicroStrategy’nin 650 milyon dolarlık daha BTC alımı Bitcoin’de alım fırsatı mı?

2019’un akıllarda iz bırakan 5 kripto hadisesi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası