CoinAjans.com
Kriptopara Haber

DeFi’nin büyümesi DEX için kritik öneme sahip

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

DeFi’nin büyümesi DEX için kritik öneme sahip. Özellikle de merkezsiz borsalarda işlem hacminin artmasına yardım edebilir. 


DeFi’nin büyümesi DEX için kritik öneme sahip

Kripto para ekosistemi gelişmeye devam ederken, buradaki inovasyonlardan faydalanan alanlardan biri de merkezsiz borsalar ya da DEX’ler. DEX’ler artık pozitif veriler sergilemeye başladı. 2019 da bir DEX yılı sayılabilir.

Merkezsiz finansal servisler ya da DeFi de DEX için potansiyel büyümede bir katalizör olarak görülüyor. Birçok DeFi servisi, likidite için merkezsiz borsalara bel bağlıyor. Bundan dolayı da DeFi ürünlerinin büyümesi, DEX’in de büyümesine yol açacak. Bu açıdan DEX’ler için açık protokol olan 0x’in kurucu ortağı ve CEO’su Will Warren, DeFi’nin merkezsiz borsaların işlem hacmini artırmada önemli bir faktör olduğunu vurguluyor.

İlgili – Ethereum yatırımı DeFi rekoru ile seviye atladı

Flippening’in son yayını sırasında Warren şöyle konuştu: “DeFi’de çok daha organik ve sürdürülebilir olabilecek başka bir benimsenme dalgası görmeye başladık… Kullanıcılar ICO’ların sorgulanabilir yönleri olmadan DeFi’den değer elde ediyorlar.”

Warren’e göre DeFi servisleri ile merkezsiz borsalar arasında iyi bir sinerji oluştu. Will Warren şöyle devam etti: “Muhtemelen, bu DeFi hizmetlerinin daha fazlasını entegre eden ve kullanıcılarının ticarette marj yapmalarına izin veren işlemler göreceğiz. Mesela zararı durdurma emirleri yaratabilecek işlemler olabilir.”

İlgili – Ripple için küçük, Binance DEX için dev adım

Dune Analytic, DEX işlem hacmini rapor eden bir Ethereum veri sağlayıcı hizmeti. Dune Analytics’e göre son yedi günde 22 milyon dolarlık işlem yapıldı. Piyasadaki yüksek volatiliteye rağmen Kasım’da DEX büyük işlem hacmi kaydetti. Warren daha önce yaptığı açıklamada, volatilite olduğu zamanlarda hem merkezli hem de merkezsiz borsaların artan işlem hacimleri kaydettiğini bildirmişti.

0x yetkilisi, 2019’un başından bu yana DEX hacimlerinde yaşanan artış hakkında şunları söyledi: “Son üç ayda DEX piyasa payında artış kaydedildi. Bence bu trend 0x’in bile daha da ötesine geçiyor. Genelde 500,000 dolar ile birkaç milyon dolar arasından günlük işlem hacimleri görürüz. Son üç yılda ise protokolden milyar doların üzerinde para akışı oldu. Ayrıca milyondan fazla işlem gerçekleşti ki büyümeye devam ediyor.”

Kaynak

İlgili Haberler

Japonya’nın önde gelen borsasından XRP atağı

Coin Ajans

Bir Alt Koin Projesi Daha Mı Batıyor? Elemanların Yüzde 40’ı Çıkartıldı!

Coin Ajans

eToro Analistinden Bitcoin Tahmini: “İyimserlik Dağıldı, 8500’ü Kırarsa Endişelenin!”

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası