CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

“Derin Cepli Yatırımcılar Koşuyor!”: İşte Dünyaca Ünlü Trader’dan Altın, Bitcoin ve Gümüş Tahminleri

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Eski bir Goldman Sachs trader’ı olan Jason Urban, derin cepleri olan yatırımcıların değer deposu olarak hem Bitcoin (BTC) hem de altın satın aldığını söylüyor.

Jason Urban: Dev yatırımcılar eşit miktarlarda Bitcoin ve altın alıyor!

Kitco News ile yaptığı röportajda DrawBridge Lending CEO’su Jason Urban, büyük yatırımcıların eşit hızda altın ve Bitcoin’e bahis yaptıklarını söyledi. Jason Urban konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kurumsal alanda çalışan bir kişi olarak, altın ve diğer değerli metalleri satın aldığını gördüğüm insanlar, aynı zamanda Bitcoin satın alıyor ve bunu aynı anda yapıyorlar. Şu anda eşit miktarlarda Bitcoin ve altın alıyorlar.

Savunma duruşunu alıyorum, çünkü şu anda gördüğümüz şey gerçekten eşi benzeri görülmemiş ve tabiri caizse yılanın içinden tam anlamıyla geçemedik… Değerli metaller altın, gümüş gibi enflasyona karşı geleneksel çitler ve bunları seviyorum ama yenisini de seviyorum… Bitcoin ve diğer kripto paralar gibi alternatifleri de seviyorum…

Bence en büyük şey ona altın’a benzer sabit sonlu bir arz olarak bakmak. Kıtlığı benzerdir ve bu nedenle, devalüasyon yapmak için aktif olarak çalışan bir parti veya hükümet yoktur. Dolarla, banka hesabınızda nakit tuttuysanız, her zaman hükümetin daha fazla para basmaya başladığına dair enflasyonist bir hayalet vardır, ancak devlet daha fazla altın basamaz ve kesinlikle daha fazla Bitcoin basan bir hükümet yoktur.

Bitcoin özelliğinin mutlaka bir dezavantaj olmadığını iddia ediyor. Jason Urban konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Zenginlik faktörü deposu, her iki şekilde de işe yarar. Evet, kesinlikle azalabilir, ancak kesinlikle artabilir. Bu yüzden bunu normalleştirirseniz ve o varlığın geleneksel özelliklerine bakarsanız, sabit sonlu arz koşullarında, kesinlikle altın’la aynı özelliklere sahiptir. Daha değişken olmak, saptığı alanlardan biri, ancak tam olarak altın gibi olsaydı, hem altını hem de Bitcoin’i tutmaya gerek kalmazdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Ünlü yatırımcıdan önümüzdeki iki hafta için kritik Bitcoin tahmini

Coin Ajans

Erkan Öz Yorumladı: Corona Virüsü Bitcoin, Altın ve Dünya Piyasalarını Nasıl Etkiliyor?

Coin Ajans

İşlem Hacmi Düşerken Bitcoin Büyük Bir Hamleye mi Hazırlanıyor? Ünlü Analist Açıkladı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası