CoinAjans.com
Stellar Haberleri

Deutsche Bank’dan Facebook’un Libra’sına kritik onay TAKİP ET

Deutsche Bank’dan Facebook’un Libra’sına kritik onay
TAKİP ET 1
huobi_koinmedya

Deutsche Bank Facebook Libra ile ilgili önemli bir hamle yaptı. Avrupa’nın önde gelen bankalarından Deutsche Bank, Libra Birliğinin stablecoin Libra’da yaptığı son değişikliklerden memnun görünüyor.


Deutsche Bank Facebook Libra hakkında neden memnuniyet duyuyor

Libra’nın gözden geçirilmiş hali, Haziran ayında geçen yıl sunulan orijinal projeden daha az tartışmalı bir duruma işaret ediyor.

Deutsche Bank’a göre Facebook, düzenleyicilerin ve merkez bankacılarının ana itirazlarını ele almak için kripto para biriminin stratejisinde ve özelliklerinde büyük bir değişiklik yaptı.

İlgili yazı için bakınız: Libra white paper güncellendi: Merkez bankası dijital parası vurgusu önemli

Son birkaç ay boyunca Facebook, Libra Birliği projeyi yönettiği için kenara çekildi. David Marcus, Facebook’un Libra ve kripto projesi üzerinde özel bir yetkisi olmadığını iddia etmişti.

bybit_koinmedya

“Libra hükümetler ve merkez bankaları ile rekabet etmek istemiyor”

Facebook daha önce kripto projesini duyurduğunda, sosyal medya devi dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerden çok eleştiri almıştı.

Birkaç merkez bankası ve mali otorite, Libra’nın piyasaya sürülmesinin bir ülkenin egemenliğini tehdit edeceğini, çünkü para basmanın merkez bankalarının yegane hakkı olduğunu iddia etmişti.

Bununla birlikte, Deutsche Bank şimdi Libra’nın revize edilmiş versiyonunun, paralel bir ödeme şekli oluşturarak hükümetler ve merkez bankaları ile rekabet etmek yerine ödemeleri ucuzlaştırmaya çok daha fazla vurgu yaparak farklı olduğunu söyledi.

Deutsche Bank Deutsche Bank'dan Facebook'un Libra’sına kritik onay

Libra teknik incelemesinde değişiklikler yaptı

Sosyal medya devi kripto projesini duyurduğundan beri Facebook pek çok eleştiriye maruz kaldı. Libra Birliğinin eBay, Stripe, Visa ve PayPal gibi üyeleri kripto projesini terk etti. Şimdi, düzenleyicileri dinledikten sonra Libra Birliği teknik incelemesinde birkaç değişiklik yaptığını açıkladı.

Libra, tüm dünyadaki düzenleyicileri sakinleştimek için teknik incelemesini değiştirdi. Libra Birliği revize edilmiş teknik incelemeye göre, yeni yaklaşım, merkez bankası dijital para birimlerini farklı ülkelerde mevcut olduklarından sorunsuz bir şekilde entegre etmek için şeffaf bir yol yaratacak.

Daha önce Facebook yöneticisi David Marcus, Libra Birliğinin üyeleri tarafından finansmanın % 10’dan daha azının sosyal medya devinden geldiğini ve küresel olarak kilit paydaşlarla görüştükten sonra planlarını değiştirdiğini açıkladı.

Kaynak

İlgili Haberler

Blockchain ekonomileri nasıl değiştirecek? yazı dizisi1 TAKİP ET

Bitcoin opsiyon işlemleri artıyor: Bu iyi mi kötü mü? TAKİP ET

Stabil Coin Rehberi:Stabil ne demek? Stabil Coin nedir? 2020’de öne çıkan stabil coinler hangileri?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası