CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

Deutsche Telekom ChainLink üyesi oldu – Potansiyelin farkında mısınız? TAKİP ET

litecoin haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Deutsche Telekom ChainLink üyesi oldu ve ağdaki bir düğümü çalıştıracak. Ayrıca “genelleştirilmiş madencilik” yapacak.


Deutsche Telekom ChainLink üyesi oldu

80 milyar dolarlık Alman devi Deutsche Telekom’un bir yan kuruluşu, Chainlink düğüm (node) operatörü oldu ve “genelleştirilmiş madencilik” de yapacak.

Alman devi Deutsche Telekom’un bu yan kuruluşunun ismi T-Systems ve artık Chainlink (LINK) düğüm operatörlerinden biri.

Deutsche Telekom, Almanya’nın lider şirketlerinden biri. 200,000 kişiye istihdam sağlıyor ve piyasa değeri de 80 milyar dolar. Böyle bir şirketin yan kuruluşunun ödül olarak kripto para veren bir merkeziyetsiz veri sağlayıcısı olması da önemli bir gelişme. T-Systems bu olayı duyururken, yapacakları işi ise “genelleştirilmiş madencilik” olarak tanımladı.

koinmedya_brave

Açıklamada şöyle deniliyor: “Chainlink ağına gerçek dünya verileri sağlamakla, T-Systems MMS ‘genelleştirilmiş madencilik’ ismini verebileceğimiz bir iş yapmış oluyor. Blockchain ağına IT hizmeti sağlarken, diğer yandan da bu güvenilir iş için de ödeme olarak dijital varlık (kripto para) alacak. DeFi’de kilitli önemli ölçüde varlık var ve bu tür IT hizmerlerinin oynadığı rol Ethereum ekosistemi için daha fazla önem yaşıyor.”

İlgili – %500 artan Chainlink Ethereum’u geride bıraktı!

T-Systems, büyük kuruluşların ve orta ölçekli şirketlerin dijital dönüşümleri alanında faaliyet gösteriyor. T-Systems’de 2,000’de fazla kişi çalışıyor ve 2019 yılında 176 milyon Euro ciro elde etti.

Gelecekte roaming de araştırılabilir

T-Systems’te analist olan Gleb Dudka, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, şirketin halka açık ağ altyapısını destekleme sorumluğu taşıdığına inandığını söyledi.

koinmedya_brave

Gleb Dudka şöyle konuştu: “Hatta şunu da söyleyebilirsiniz. Halka açık blockchain ağı altyapısı sağlamak bir telekom şirketinin görevidir.”

İlgili – İşte Chainlink Link coini 20 dolar ötesine taşıyabilecek şartlar

Başlangıçta T-Systems sadece bir düğüm operatörü olacak. Ancak Dudka, blockchain teknolojisi için telekomünikasyona özgü kullanım durumlarının (roaming çözümleri gibi) da gelecekte düşünüleceğini belirtti.

Bu arada Chainlink (LINK) fiyatı da parabolik yükselişi ile dikkat çekiyor. LINK fiyatı 9 dolara kadar yükselerek yeni bir zirve kaydetti. Bu açıdan son günlerde en çok dikkat çeken kripto para projesi. Bu tür gelişmeler ile LINK’in büyümesi potansiyeli de hız kazanıyor.

Deutsche Telekom ChainLink üyesi oldu ve ağdaki bir düğümü çalıştıracak. Ayrıca "genelleştirilmiş madencilik" yapacak.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Tüm gözler Bitcoin’deyken Litecoin sürpriz yapabilir mi?

Coin Ajans

Önde gelen 28 yöneticinin 2020 Bitcoin fiyat tahmini: Eylül ve Aralık beklentisi TAKİP ET

Litecoin yükselen kanalın artan basıncına dayanamadı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası