CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Dev Alman Bankasından Bitcoin Tahmini: 2021’de 60 Bin Dolar!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – BayernLB, Bitcoin fiyatının 2021 ortasına kadar “kolayca” 60.000 dolara ulaşabileceğini belirtti. Kamu tarafından düzenlenen Alman bankası, dijital varlığın fiyat performansının Avrupa Merkez Bankası’nı (ECB) rekabet için dijital bir euro çıkarmaya motive edeceğini iddia etti.

BayernLB, Bitcoin’in para politikası, son halving ve kurumsal yatırımcılar arasında artan çekiciliğin bir kombinasyonunun bir sonraki boğa piyasasını yönlendireceğini iddia etti. ECB’nin dijital para biriminin, yalnızca altyapısı ve kullanıcı ara yüzü açısından Bitcoin ile rekabet edeceğini ekledi.

BayernLB, Bitcoin için bullish

Yakın tarihli bir raporda, Münih merkezli finans kurumu 2021 için öngörülerini belirledi. Belgede BayernLB, Bitcoin fiyatının 2021 ortasına kadar 60.000 doların üzerinde olacağını iddia etti.

Alman bankası, yenilenmiş bir BTC boğa piyasasının şimdiden “tüm hızıyla hareket ettiğini” belirtti. Rapor, satın alma baskısını artırmaya devam edebilecek çeşitli faktörlere dikkat çekti.

Koronavirüs pandemisinin ardından dünya merkez bankalarının para basma politikalarına atıfta bulundu. Hükümetlerin para politikalarının yanında, Mayıs ayındaki halving nedeniyle arzda azalma görülen Bitcoin’in kendi para politikası, serveti korumanın bir yolu olarak giderek daha çekici görünüyor.

BayernLB, Bitcoin halving olayını OPEC ve petrol piyasasındaki kısıtlamaları ile karşılaştırdı. Dört yılda bir olan halving’i takip eden ilk fiyat artışının yeni yatırımcıları BTC’ye çektiğini iddia etti.

Bu yatırımcılar arasında kurumsal alıcılar da var. Raporda MicroStrategy ve Square ile birlikte, kurumsal hazinelerin “mevcut döngüde merkezi elinde tuttuğu” iddia ediliyor.

Alman bankası, yüksek Bitcoin fiyatı çağrısıyla öne çıkan tek finans kurumu değil. Daha önce aşırı coşkulu tahminlerle tanınan Citibank’ta bir yönetici, 2021’in sonunda 318.000 dolarlık bir Bitcoin tahmininde bulundu.

Bitcoin’in yükselişi ECB’yi baskı altına alacak

BayernLB’ye göre, Bitcoin’in öngörülen fiyat performansı, ECB’yi dijital euro projesi üzerindeki çalışmalarını hızlandırmaya teşvik edecek. Merkez bankası, kendi dijital para birimi için çalışan birçok kuruluştan sadece biri. Çin, İngiltere Merkez Bankası ve ABD Federal Rezervinin yanı sıra yakın zamanda piyasaya sürülen “Sand Dollar” ile Bahamalar da bu çabaya dahil olmuş ülkelerden biri.

Birçok kripto gözlemcisi, bu tür merkezi kontrollü dijital para birimlerinin neden olacağı “takip” sorunu ile ilgileniyor. Bazıları, bunun daha fazla insanı Bitcoin’e yönlendireceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Günlük 1 Milyar Dolarlık Takası Yöneten İsimden Bitcoin ve Altcoin Öngörüsü

Coin Ajans

Şant Manukyan Bitcoin ile Altını Karşılaştırdı ve FED’in Son Hamlesini Yorumladı

Coin Ajans

Son Dakika: Bitcoin, Ocak 2018’den Bu Yana İlk Kez 14.500 Doları Kırdı! İşte Sıradaki Hedefler

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası