CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Dev banka, Bitcoin ile işlem görebilecek 3 milyar dolarlık tahvil çıkarıyor

kripto para haber coinajans

Çin medyasında yer alan haberlere göre; token’laştırılmış tahviller, bu devlet bankasının Malezya’daki Labuan şehrindeki şubesi aracılığıyla 3 aylık periyotlar halinde çıkarılacak.

Bitcoin’le de alınıp satılabilecek

Buradaki en önemli noktalardan biri ise, Fusang borsasında ki bu tahvillerin ABD dolarının yanı sıra Bitcoin‘le de alınıp satılabilecek olması. İşlemlerin cuma günü başlaması bekleniyor.

Fusang CEO’su Henry Chong konuyla ilgili yorumunda, projenin başarılı olması durumunda şirketin, Çin’deki “Büyük 4’lü” olarak adlandırılan diğer bankalarla da çalışmayı ve sertifikaları Çin yuanı’nın da dahil olduğu diğer para birimlerine de açmayı plânladıklarını söyledi.

Küçük yatırımcıya da açıyorlar

Piyasa değeri olarak dünyanın en büyük ikinci bankası olan Çin İnşaat Bankası, bu blokzincir atılımıyla geleneksel finans araçları kaynaklı masraflarını önemli derecede düşürmeyi amaçlıyor. Banka ayrıca borç enstrümanlarını, az miktarda sunacak ve bu sayede onları küçük yatırımcının da alabilmesine olanak tanıyacak.

Bilindiği üzere tahviller para toplamak ve ödeme sorumluluklarını karşılamak için devletler ve şirketler tarafından çıkarılan borç senetleridir. Çin tahvilleri genelde on binlerce yuan (4 bin dolardan fazla) ile işlem görür. Bu da aslında onların, daha çok kurumsal ya da profesyonel yatırımcılar için çıkarıldığını gösterir.

Banka, senetleri en az 100 dolarlık fiyatla satmayı ve bu sayede perakende yatırımcının önündeki engeli kaldırmayı amaçlıyor.

Haberde ayrıca senetler için vade sonunda yüzde 0.75’lik bir getiri hedeflendiği ve bu rakamın da çoğu bankanın yıllık faizinden daha yüksek olduğu belirtildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Flaş gelişme: En büyük hedge fonlarından biri Bitcoin piyasasına giriyor!

Coin Ajans

Mastercard, kripto para patentlerine güveniyor: “Büyük avantaj sağlayacak”

Icrypex’te BiLira (TRYB) alım işlemlerinde komisyon sıfırlandı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası