Bitcoin Haberleri

Dev Borsa, Bitcoin’in 350 Bin Dolarlık Zirveyi Göreceği Tarihi Belirledi!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Önümüzdeki on yıl içinde yaklaşık 50 trilyon dolar devralacak olan Y nesli ve Gen X, Bitcoin (BTC) için en boğa faktör olabilir. Bir araştırmaya göre, bu servet transferi BTC’yi 400 bin doların ötesine götürecek.

“Tarihteki en büyük nesil servet
transferlerinden biri
Bitcoin’i patlatabilir!”

Önde gelen Bitcoin ve kripto borsalarından birinin şirket içi araştırma ekibi olan Kraken Intelligence tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, Bitcoin (BTC) fiyatı 2044 yılına kadar 350.000 dolara yükselebilir. Bu tahminin dayanak noktası, Y nesli ve Gen X’in eline geçecek olan servetin Bitcoin’e (BTC) akmasıdır.  

Şu an itibariyle, 1946 ve 1964 arasında doğan Amerikalılar ülkenin toplam servetinin yüzde 57’sini kontrol ediyor. Bununla birlikte, Y nesli ve Gen X’in önümüzdeki iki yıl içinde yaklaşık 50 trilyon dolarlık servet kazanması bekleniyor ki bu da tarihteki en büyük nesil servet transferlerinden biri gibi görünüyor.   

“Y nesli ve Gen X, 2044 yılına kadar Bitcoin’i
400 bin doların ötesine taşıyabilir!”

Bu paranın iyi bir kısmının Bitcoin’e aktarılabileceği fikri sadece arzulanan bir düşünce değil. Birden fazla ankete göre, Y nesli ve Gen X en kripto dostu nesil olma eğiliminde. Blockchain Capital, yüzde 42’sinin önümüzdeki beş yıl içinde BTC satın almak isteyeceğini ortaya koydu. Kraken Intelligence tarafından yayınlanan rapor, BTC fiyatına sadece Amerikalı yatırımcıların etkileri hesaplandığından, rakamın 400.000 dolardan çok daha yüksek olabileceğini belirtiyor. 

Ancak araştırmaya göre, yine de Y nesli ve Gen X tarafından miras alınan tüm paranın sadece yüzde biri, Bitcoin’i 2044 yılına kadar 70.000 dolara itecek ki bu en muhafazakar tahmin. Kriptokoin tarafından daha önce bildirildiği gibi Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin’in piyasa değerinin kolayca 2 trilyon dolara ulaşabileceğini tahmin etti. Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “Bitcoin’de Death Cross Görüldü! Tarih Tekerrür Edecek mi?” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin günlük işlem sayısı son iki yılın en düşük seviyesinde

İsmail Hakkı Polat Corona Virüsünün Bitcoin ve Kripto Paralar Üzerindeki Etkisini Yorumladı

FED yanlış yaparsa kazanan Bitcoin olur

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası