CoinAjans.com
Altcoin

Dev İddia: Dash Danışmanı Yatırımcı Fonlarıyla Ortadan Kayboldu!

Kriptokoin.com – Dash Core Group’un kıdemli danışmanı, iddialara göre birçok yatırımcının fonu ile ortadan kayboldu. Topluluk içindeki ilgili taraflar, olaya yönelik parçaları bir araya getirmeye çalışırken kripto topluluğu endişeli. Popüler altcoin Dash ise yazım sırasında ufak kayıplarla ticaret yapıyor. Bir aldatmacanın tüm klasik işaretlerini taşıyor gibi görünen olay, bir Dash kullanıcısı olan Erulian’ın Dash Forumu’na bir mesaj göndermesiyle ortaya çıktı.

FairSpin

İddialara göre, Dash kıdemli danışmanı yatırımcı fonlarıyla sırra kadem bastı

Dash Core Group’unda tanınmış bir kişi, iddialara göre birçok yatırımcının fonu ile ortadan kayboldu. Dash’ın takma adı “Moocowmoo” olarak bilinen emekli kıdemli danışmanı şaşırtıcı iddialarla karşı karşıya. Moocowmoo iddialara göre birkaç Dash yatırımcısının parasını alarak sırra kadem bastı. İnsanlar birkaç ay boyunca onunla iletişim kurmaya çalıştılar, ancak hiçbir çabaları sonuç vermedi. Moocowmoo’nun ortak masternode servisinin kullanıcılarına, bu yılın başlarında 10 Ağustos’ta bir e-posta  gönderildi.

StormGain

Kullanıcılar e-posta ile Dash Core Group’un kıdemli danışmanının  “Masternode Shares” hizmetini sonlandırıp tüm fonları iade edeceği konusunda bilgilendirildiler. Bazı kullanıcılar 10 Ağustos’ta Moocowmoo’nun, erişimin tüm katılımcılara kapalı olduğunu iddia eden bir e-posta gönderdiğini bildirdi. Fonları iade etme sözü verilmesine rağmen, kullanıcılar aylardır hiçbir şey görmediler. Mağdurlar şu anda bu şikayetleri organize etmek için bir grup oluşturmaya çalışıyor. Aslında, mağdurlar ve endişeli kullanıcılar, Moocowmoo’ya karşı Ağustos ayının sonlarına kadar olası bir dava açacaklarından bahsediyorlardı. Moocowmoo’nun gerçek kimliği ise bilinmiyor. Aşağıdaki tweet’teki ekran görüntüsü, son zamanlarda Dash Uncensored tarafından paylaşılan bu gelişmeleri gösteriyor.

Uzmanlara göre olay, yalnızca birkaç kullanıcıyı dolandırmaktan çok daha derin

Daha da kötüsü, Moocowmoo’nun daha önce doğrudan bir Dash üyesi olarak listelenmesiydi. O zamandan sonra Moocowmoo’un ismi Dash web sitesinden kaldırıldı, ancak Temmuz 2019 arşivi bize değişmeyen bir hikayeyi anlatıyor.  Dash’ta Moocowmoo kıdemli danışman olarak listelendi ve garip bir şekilde tüm Core ekibindeki isimsiz üyelerden biriydi.  Moocowmoo, çoğu Dash masternode sahiplerinin node’lerini yönetmek için kullandığı bir betik olan Dashman’ın sahibi.

Bu nedenle uzmanlara göre sorun, yalnızca birkaç kullanıcıyı dolandırmaktan çok daha derin. Dash Core Group üyeleri kendilerini Moocowmoo’dan uzaklaştırmak için ellerinden geleni yapsalar da arşivlenen bilgiler bize gerçeği anlatıyor. Dash’ın CMO’su Fernando Gutierrez bile Moocowmoo’nun onlar tarafından asla işe alınmadığını belirterek iddiaların bariz bir yalan olduğunu öne sürdü. Hikaye hala gelişiyor ve belki de Moocowmoo’ya karşı, gerçek kimliği ile birlikte, önümüzdeki aylarda ortaya çıkan uygun bir dava görebiliriz. Altcoin’lerle ilgili önemli haberler için “İşte Ünlü Analiste Göre, “Bitcoin’i Geçip Fırlayacak” 7 Altcoin” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

İlgili Haberler

Ethereum Classic 2017’deki boğa döngüsünü tekrarlayabilir

Coin Ajans

Bu Altcoin Sıçradı! Usta Analist: Şimdi Sahne Ethereum ve Ripple’da!

Coin Ajans

Ethereum Fiyatı Fırlamaya Hazır Mı? Bu Grafik, Destansı Ralliyi Gösteriyor!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası