CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Dev şirket Bitcoin saklama hizmetini sona erdiriyor – işte ayrıntılar

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – En eski Bitcoin saklama kuruluşlarından biri olan Xapo, 1 Mart itibarıyla ABD müşterilerine hizmetini sona erdiriyor.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Küresel iş stratejimizdeki değişiklik nedeniyle, Xapo, Inc. ABD pazarından ayrılıyor ve tüm ABD müşterisi Xapo hesaplarını kapatacak. Sonuç olarak, paranızı harici bir Bitcoin adresine aktarmanız gerekecek”

Dijital bankacılık

Mayıs ayında yayınlanan bir blog gönderisine göre, Xapo bir dijital bankacılık hizmetine dönmenin ortasında yer alıyor.

Kurucu Wences Casares, konuyla ilgili olarak şöyle demişti:

“Temel değer önerimiz, çoğunlukla gelişmekte olan piyasalar da olmak üzere, müşterimizin hayat tasarrufunu korumaktır. Hedef müşterilerimiz, birikimlerinin tamamını yerel para birimlerinde veya ülkelerinde tutmak istemeyen, birikimi 30.000 dolardan fazla ancak 1 milyon dolardan az olan kişilerdir. Sahip oldukları miktarlar nedeniyle uluslararası özel bankacılık hizmetlerine erişimleri yok.”

Bankacılık lisansı

Şirket, Cebelitarık’ta bir bankacılık lisansı aldıktan sonra, belirli hizmetleri için güçlü bir talep olmayan bir pazarda ABD bankacılık düzenlemelerine uymak için ayrı bir organizasyon kurması gerektiğini fark etti.

Casares, “ABD pazarına hizmet vermek oldukça fazla çaba, zaman ve yatırım gerektirecek, Xapo içinde bunu desteklemek için ayrı bir organizasyon gerektirecek ve yine de uluslararası olarak sunabileceğimizden daha kötü bir ürün üretecektir” dedi.

Müşterilere gönderilen bilgilendirmede, müşterilerden BTC varlıklarını harici bir adrese aktarmaları istendi. Uygulama içinde Bitcoin satın alma da devre dışı bırakıldı.

Xapo ayrıca, stablecoin projesi diem haline gelen Facebook liderliğindeki Libra girişiminin ilk katılımcılarından biri oldu.

coindesk


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

İlgili Haberler

İşte Wall Street Efsanesinden İnanılmaz Bitcoin Tahminleri

Rus Devinin İsviçre Kolu Bitcoin Ticareti İçin Onay Aldı

Devasa sayıda Bitcoin sahibi olan CEO’dan BTC açıklaması

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası