CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Dev şirket hacklendi – Hackerler fidyeyi Monero ile talep ediyor TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Arjantin telekomünikasyon devi hacklendi ve hackerler 7.5 milyon dolarlık fidyeyi Monero ile talep ediyor. 48 saat içinde ödenmezse fidye 15 milyon dolara çıkacak.


Hackerler fidyeyi Monero ile talep ediyor

Ajrantin’in en büyük telekomünikasyon şirketi hackerlerin saldırısına uğradı. Saldırganlar ise fidye talep ediyor. Twitter üzerinden birkaç kullanıcı olayı duyurdu. Hackerler 7.5 milyon dolarlık Monero fidye talep ediyor. Eğer bu miktar 48 saat içinde ödenmezse bu sefer 15 milyon dolarlık XMR talep edeceklerini bildiriyorlar.

Ekonomist ve trader Alex Krüger (@krugermacro) olayı Twitter hesabı üzerinden şöyle duyurdu: “Arjantin’in en büyük telefon şirketi Telecom, hacker saldırısına uğradı. Haberler 7.5 milyon dolar değerinde Monero XMR fidye talep ediyor.”

Arjantin telekomünikasyon devi hacklendi ve hackerler 7.5 milyon dolarlık fidyeyi Monero ile talep ediyor. 48 saat içinde ödenmezse fidye 15 milyon dolara çıkacak.

koinmedya_brave

Bu arada şimdilik öyle görünüyor ki bu saldırının kullanıcılara ve şirketin sağladığı hizmetlere bir etkisi yok. Sabit hat, cep telefonu ve internet hizmetleri normal çalışıyor. Ancak şirketin sitesi ve bazı önemli alanlarının hackerler tarafından ele geçirildiği ifade ediliyor. Saldırıdan en çok etkilenen ise şirketin sahip olduğu Windows bilgisayarlar. Bundan dolayı hizmet ağını etkilememiş görünüyor.

İlgili – En iyi gizlilik coinleri hangileri?

Şirketten yapılan açıklama ve bir blog sayfasından yapılan duyuruda, saldırının gerçekleştiği kabul ediliyor. Ayrıca çalışanlardan bir dizi adımları takip etmeleri isteniyor.

Hackerlerin fidye olarak talep ettiği kripto para Monero (XMR), gizlilik odaklı bir coin olarak biliniyor. Bu projeye ait işlemlerin izlenilemediği iddia ediliyor.

koinmedya_brave

Hackerler Bitcoin istemişti

Bu arada son bir haftada dünya başka bir büyük hacker saldırısını yaşamıştı. Söz konusu saldırıda Twitter üzerinde bir dizi ünlü kişinin hesapları ele geçirilmişti. Mesela, Bill Gates, Barack Obama, Elon Musk. Hackerler bu hesaplar üzerinde bir adres paylaşmış ve takipçilerden bu adreslere Bitcoin göndermelerini istemişti. Karşılığında ise bu BTC’lerin iki katını iade etme vaadi veriliyordu.

İlgili – Tarihin en büyük hack saldırısında başrolde Bitcoin var

Öyle görünüyor ki bu aralar siber saldırılarda kripto para istemek hackerlerin daha çok işine geliyor. Tabii bir de Monero gibi gizlilik coinleri olursa kendilerini daha iyi gizleyebilirler.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bir sonraki boğa koşusunu DeFi başlatabilir mi? TAKİP ET

Rusya Kripto Para Ödeme Yöntemini Yasaklamaya Hazırlanıyor

Coin Ajans

DeFi rüzgarı devam ederse Ethereum 400 dolara çıkabilir mi? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası