CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Dev şirketi, Tesla’nın Bitcoin kararı bile korkutamadı! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com

Tesla’nın Bitcoin ödemelerini askıya almasının ardından, piyasa büyük bir darbe alsa da elektrikli araç devinin Bitcoin kararı, en büyük dijital varlığın gözde bir yatırım aracı olma statüsünü etkilemeyi başaramadı.

Tesla’nın Bitcoin kararı da MicroStrategy’i durduramadı!

Tesla’nın Bitcoin kararı bazıları için büyük fırsat oldu! Tesla’nın Bitcoin ödemelerini durduğunu açıklamasının ardından, bazı şirketlerin kripto piyasasında başlayan düşüşü değerlendirdiği görülüyor.

Bunlardan biri de dünyanın halka açık en büyük pazarlama ve yönetim firması olan MicroStrategy. Şirket hala Bitcoin satın alıyor!

Özellikle 2021’in başından bu yana, Bitcoin yatırımlarıyla kripto sektörüne yönelik kurumsal katılıma hız kazandıran bu firma, çarşamba günü başlayan piyasa çöküşünün ardından, 15 milyon dolarlık bir alım daha gerçekleştirdi.

Firma CEO’su Michael Saylor Twitter’da, MicroStrategy olarak, ortalama 55.387$ fiyattan 15 milyon$ değerinde 271 BTC daha satın aldıklarını açıkladı. Bu alımla birlikte, şirket toplamda 2.241 milyar dolar dolar değerinde 91.850 BTC’ye sahip oldu.

koinmedya_paradex

BTC’nin mevcut değerinden daha düşük olduğu zamanlarda yaptığı önceki satın alımlar dikkate alındığında, MicroStrategy’nin elindeki her bir BTC’nin ortalama satın alma maliyeti 24.403$ olarak hesaplanıyor.

MicroStrategy’nin Bitcoin alımı neden önemli?

MicroStrategy ve Grayscale gibi büyük kurumlar tarafından Bitcoin alımlarının devam etmesi, en büyük kriptonun nihayet ana akıma dönüşme savaşını kazandığının bir kanıtıdır. 

Dev şirketi, Tesla'nın Bitcoin kararı bile korkutamadı!

MicroStrateg, sektordeki gelismeleri inceleyerek pazarlama ve is yonetimi konusunda veri ve bilgi aktaran profesyonel bir iş zekası şirketidir.

Ancak Saylor ve ekibi, şirketin sermayesinden artan kısmını bir değer deposu olarak Bitcoin’e aktarıyor. Dolayısıyla şirketin hisse senedi fiyatı, Bitcoin fiyatlarından etkileniyor. Fakat yine de şirket, hemen hemen her düşüşü fırsata dönüştürmekten geri durmuyor.

Esasen MicroStrategy, son zamanlardaki dev Bitcoin yatırımlarıyla kripto sektörüne yönelik kurumsal katılıma hız kazandıran firmalardan sadece birkaçı. 

Saylor, daha önce de kurumsal yatırımlardaki artışı şöyle açıklamıştı:

“Şirketler nakit kaynaklarını bir varlığa dönüştürmek istiyorlar. Bu yüzden de iki şeyden birini yapacaklar: Birçoğu MicroStrategy’nin yaptığını yapacak. Yani doğrudan Bitcoin satın alacak. Bazıları ise Square ve Paypal’in yolundan giderek, Bitcoin’i ürün ve hizmetlerine ekleyecek.”

Saylor’a göre Bitcoin artık, spekülatif bir varlık yerine güvenli bir liman ve bir değer deposu olarak görülmeye başlıyor. Eskiden toplam sermayenin %1 veya %2’si Bitcoin’e ayrılırken; şimdi çok daha büyük fonlar Bitcoin’e aktarılıyor.

Sonuç olarak; ünlü CEO, Bitcoin’in nihai sentetik ve uzun vadeli bir rezerv varlığı olduğunu ve bir değer deposu olmak için gereken tüm özellikleri taşıdığını düşünüyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

koinmedya_telegram_coinsignal

İlgili Haberler

“Bitcoin yıl sonuna kadar 140.000 dolar olacak! Ama tek bir şartla…” TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin Beklenen Performansı Gösteremedi

Coin Ajans

Bitcoin’in Haftalık Mumu Tarihi Bir Seviyede! İşte Olabilecekler…

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası