CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Dev Varlık Yöneticisi Guggenheim Bitcoin Yatırımı Yapabilir!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – 200 milyar dolarlık değeri aşan varlık yöneticisi Guggenheim Partners, bir başvuruya göre; Bitcoin ve kripto para birimi piyasasına sermaye tahsis eden en son Wall Street firması olabilir.

Şirketler, emeklilik fonları ve bağımsız servet fonları adına varlık sınıflarına yatırım yapan firma; 27 Kasım’da Grayscale’in Bitcoin Trust ürünü (GBTC) ile “Bitcoin’e dolaylı olarak yatırım yapabileceğini” yazdı. Bunu Macro Opportunities Fund aracılığıyla gerçekleştirecek.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC’e) yapılan başvuruda şu ifadeler yer alıyor: “Macro Opportunities Fund; Bitcoin’e yatırım yapan özel olarak sunulan bir yatırım aracı olan Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) net varlık değerinin %10’una kadar yatırım yaparak dolaylı olarak Bitcoin’e yatırımı gerçekleştirebilir.”

Makro Fırsatlar Fonu, yönetim altındaki 5 milyar dolardan fazla varlıkla; firmanın en iyi bilinen fonlarından biridir. Firmanın web sitesine göre fon, “kısıtlanmış bir yaklaşımla yatırım ekibinin mevcut piyasa ortamında fikirlerine uymayı” ve “stratejiyi, getiriyi potansiyel olarak artırmak ve/veya riskli azaltmak için diğer varlık sınıflarına tahsis etmeyi” amaçlıyor.

Firma, başvuruda şu ifadeleri kullandı: “Fon, GBTC’ye yatırım yaptığı ölçüde; bunu Cayman Adaları yasalarına göre bir limited şirket olarak organize edilen, tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş aracılığıyla yapacaktır. GBTC’ye yaptığı yatırım dışında, Fon, kripto para birimlerine doğrudan veya dolaylı olarak yatırım yapmayacaktır.”

Dev Varlık Yöneticisi Guggenheim Bitcoin Yatırımı Yapabilir! 4
Grayscale Bitcoin Trust’ta tutulan Bitcoin miktarı. Kaynak: The Block

Son zamanlarda Bitcoin 2017’deki en yüksek seviyelere tekrar yükselirken, en büyük kripto varlık yöneticilerinden biri olan Grayscale, tuttuğu kripto varlıklarda 10 milyar doları aştı. Firmanın fonları, borsada işlem gören fonlara benzerlikleri ve Charles Schwab gibi perakende brokerler aracılığıyla bulunabilirlikleri nedeniyle popülerlik kazandı. Yine de, büyük primlerle işlem yaptılar, bu da perakende yatırımcıların, kripto varlığının fiyatından çok daha yüksek bir primle hisse satın almasıyla sonuçlandı.

Sektör devlerinin Bitcoin ilgisi dur durak bilmiyor!

Guggenheim, bir makro varlık olarak Bitcoin’e olan ilgisini gösteren birçok büyük figürden yalnızca biri. Bu yılın başlarında, yatırım efsanesi Paul Tudor Jones, Bitcoin’in agresif merkez bankası politikasına karşı nasıl enflasyonist bir koruma işlevi görebileceğini özetleyen bir not yazdı. Ekim ayında milyarder, Bitcoin’i “artık daha çok sevdiğini” söyleyerek duruşunu tekrarladı. Milyarder Stanley Druckenmiller, bu ayın başlarında Bitcoin yatırımını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Popüler Altcoin Yüzde 60 Yükseldi Ancak ATH’sinin Çok Gerisinde

Bitcoin’in dip seviyesi her sene yükseliyor. Boğa sezonu erken başlar mı?

Coin Ajans

JPMorgan’dan şok edici Bitcoin açıklaması

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası