CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Devre Dışı Kalan Bitcoin ve Altcoin Borsası Yatırımcılarını Korkuttu

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Kripto para borsası BitBay bugün devre dışı kaldı ve yazının yazıldığı sırada hala aktif duruma geçmiş değil. Platformu çalıştıranlar, ani hizmet kesintisinin arkasında ne olduğu konusunda yetersiz açıklamalar yaptılar.

Estonya merkezli BitBay, kesintilerle ilgili olarak kullanıcılarını bugün Twitter üzerinden bilgilendirdi. Tipik olarak, bu tür borsa kesintileri büyük kripto para birimi fiyat volatilitesi dönemlerinde ortaya çıkar. Ancak, buradaki durum pek de öyle görünmüyor.

“Karmaşık” Ancak Açıklanamayan Sorunlarla BitBay Çevrimdışı

Avrupa kripto para borsası BitBay, kullanıcıları bugün saat 09:00 (GMT) civarında sorunlara karşı uyardı. Firma Twitter üzerinden aşağıdakileri yayınladı:

BitBay borsasının kullanıcıları, muhtemelen borsada sıkışmış
fonlarla, daha fazla ayrıntı talep ederek yukarıdaki sorulara yanıt verdi. Bir
hizmet sayfası veya kullanıcıların uyarıları zamanında alabilmelerini
sağlamanın bir yolu sorulduğunda şirket şu yanıtı verdi:

Devre Dışı Kalan Bitcoin ve Altcoin Borsası Yatırımcılarını Korkuttu 3

“Size bilgi vereceğiz!”

Bir takipçi, bilgi eksikliğinin, borsanın bir “çıkış aldatmacası” gibi göründüğünü ve tüm kullanıcılarının nakitleriyle kaybolacağını ima edebileceğini öne sürdü. Bu arada, sorunun merkezinde yer alan “ağ sağlayıcısının” kimliğini belirleme çabaları borsa tarafından göz ardı edildi. Kullanıcılarıyla ek yazışmalar açısından bakıldığında borsa resmi web sitesine gönderilen bir mesajdan başka bir şey bulunamadı:

“Teknik çalışmalar devam ediyor. Verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz.”

Sonrasında Yapılan Güncelleme

Bu sabah ilk tweet’ten yaklaşık dört saat sonra, borsa kullanıcılarını devam eden sorunla ilgili bilgilendirdi. Meselenin başlangıçta düşündüğünden daha “karmaşık” olduğu ifade edildi. Borsa hala görünüşe göre durumu kontrol altına almaya çalışıyor, ancak yatırımcıların emirleri iptal etmesine izin vermek için bazı sistemleri tekrar çevrimiçi yapıyor gibi görünüyor.

BitBay ayrıca kullanıcıları güncel tutacağını söylüyor. Bununla birlikte, kullanıcılara koinlerinin güvende olduğunu garanti etmek için hizmet eksikliği sayfası veya hatta bir blog yayını göz önüne alındığında, durumla ilgili gelecekteki güncellemelerin ne kadar ayrıntılı olacağı henüz belli değil:

Daha önce, hizmetlerini bırakan çok sayıda borsa örneğini gördük. Tipik olarak bu böyle ancak her zaman için geçerli değil tabi. Bu kesintiler kripto para piyasaları için büyük dalgalanma dönemlerinde ortaya çıkıyor.

Fiyatlar önemli ölçüde hareket ederse, kripto varlıkların alım satımına olan ilgi de büyük ölçüde artar. Anlaşılacağı üzere, borsa trafiği yükseliyor ve düşük hizmetler zorlanıyor. Bugün aşırı volatilitenin olmadığı göz önüne alındığında, BitBay’ın sorunları basit aşırı kullanımdan tamamen farklı bir şeyle ilgili olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Dünyaca Ünlü Analistten “Şoke Eden” Düşüş Sonrası Bitcoin Tahmini

Coin Ajans

Dev Hacme Sahip Bitcoin Borsası Açıklamalarıyla Kafaları Karıştırdı

Coin Ajans

170 bin TL’lik Bitcoin vurgunu yapan çete Mersin’de yakalandı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası