CoinAjans.com
Altcoin

Diğer altcoinler yerinde sayarken Tezos neden yükseliyor?

Diğer altcoinler yerinde sayarken Tezos neden yükseliyor? 1

Diğer altcoinler yerinde sayarken Tezos neden yükseliyor? Pek çok altcoin paralel fiyat hareketleri gösterirken, nasıl oluyor da XTZ yükselişe devam ediyor?


Diğer altcoinler paralel hareket ederken Tezos neden yükseliyor?

 

Kripto para sektöründe son 6 aya damga vuran 3 koin söyleyin deseler hiç şüphesiz listeyi hazırlamaya Tezos (XTZ) ile başlarız.

Takvimler 1 Ocak 2020’yi gösterirken 1,22 dolardan el değiştiren Tezos, 20 Şubat’a gelindiğinde ise 3,94 dolara kadar çıkarak tüm zamanların en yüksek liste fiyatına ulaştı. XTZ, Şubat ayı sonu itibariyle piyasaları sarsan ayı istilasında 2,52 dolara kadar gerilese de hızlı bir şekilde toparlanmasını bildi. Son 10 günde %20’den fazla yükseliş gösteren XTZ an itibariyle 3,16 dolardan el değiştiriyor.

Tezos neden yükseliyor

Peki ama Tezos’un başarısının ardındaki sır ne?

Tezos’un başarısının ardındaki en büyük faktör, arkasında bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjiyle çalışıp XTZ’yi sektörün en üst basamaklarına taşımaya çalışan bir topluluğa sahip olmasının yanında, geçen yıl kasım ayında açıkladığı Kartaca Protokol değişikliği duyurusudur.

‘Babylon’ protokolünden ‘Carthage’ (Kartaca) protokolüne geçileceği duyurusunun oluşturduğu FOMO duygusu, Tezos’un son 1 yıl içinde yaklaşık 10x yapmasını sağlamıştır.

İlgili haber: Kripto para ticaretinde FOMO duygusu

Carthage FOMO duygusunun son tezahürü dün yaşandı. Tezos, blok zincirindeki oylama ile beraber Babylon protokolünü terk ederek Kartaca protokolüne geçiş yaptı. Yaşanan bu gelişme XTZ fiyatına  %15’in üzerinde bir sıçrayış olarak yansıdı.

”Dünyanın yarısı uyurken büyülü bir şey oldu. Güle güle Babylon.

Ve Hoş geldin Kartaca.

Tezos başarılı bir zincirleme yönetişim sürecinin ardından 006 protokolünden sorunsuz bir şekilde yükseltildi.”

Tezos’da yükseliş sürer mi?

Tezos neden yükseliyorHer ne kadar Kartaca yükseltmesi gerçekleştirilmiş olsa da, Tezos’daki boğa sinyalleri devam ediyor. Momentum, RSI göstergesi tarafından desteklenirken, yükselen kanalda XTZ’ye destek veren 50 SMA, Tezos boğalarının elini güçlendirmeyi sürdürüyor.

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

İlgili Haberler

Ethereum ETH 2.0’a Geçecek: Vatansız İstemciler Kavramı Resmi Olarak Onaylandı

Coin Ajans

“XRP’ye Dikkat Edin!” Diyen Analistten Can Sıkacak Ripple Tahmini

Coin Ajans

Google’daki Ethereum Aramaları Son 20 Ayın En Düşük Seviyesinde

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası