CoinAjans.com
Kriptopara Haber

DigiByte kurucusundan kripto borsalarına yaylım ateşi

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

DigiByte kurucusundan kripto borsalarına yaylım ateşi. Digibyte kurucusu Jared Tate, kripto para borsaları hakkında çok sert eleştirilerde bulundu. Ona göre borsalar Satoshi Nakamoto’nun istediği şeyin tam zıttı yönde ilerliyorlar.


DigiByte kurucusundan kripto borsalarına yaylım ateşi

Jared Tate, kripto para topluluğunu ikiye bölen bir tartışma başlattı. Tate, yakın bir zamanda halka açık konuşmasında, Binance CEO’su CZ ve Tron’un kurucusu Justin Sun’ın “sahtekar” olduğunu söylemişti. Dahası, bu borsaların sonunun gelmesine çok az kaldığını da iddia etmişti. Borsalar hakkındaki bu sözler üzerinde Poloniex tek taraflı bir şekilde Digibyte’ı (DGB) delist yapmıştı.

Digibyte’ın Binance ile çok eskiye dayanan bir kavgası var. Geçtiğimiz Eylül ayında Tate, Binance listelerinden silindiklerini söylemişti. Bununla kalmayarak Tate Binance’nin listeleme karşılığı olarak kendisinde 300,000 dolar ve toplam Digibyte arzının yüzde 3’ünü istediğini iddia etmişti. Digibyte bu teklifi reddettiğini söylerken, tepkisini de Twitter üzerinden dile getirmişti. Sonuçta da bu yönde bir tartışma başlamıştı.

İlgili – Kripto 2030’da fiat paranın yerini alacak: Rapor

Tate’in yeni sözleri ise ateşi daha fazla körüklüyor. Yakın bir zamanda Twitter üzerinden kripto para borsalarının kendi açgözlülükleri ve yozlaşmaları ile piyasayı bozduklarını söyledi. Dahası, bunun Satoshi Nakamoto’nun özgün vizyonuna da karşı olduğunu iddia etti.

Tate, tweetinde Nakamoto’nun özellikle merkezsiz bir yapı oluşturmak için çalıştığını belirterek şunları söyledi: “O hiçbir yerde şöyle bir şey söylemedi: ‘Hadi tüm kontrolü merkezileştirelim ve tüm kârı da bir avuç kripto zengininin eline bırakalım. Açık kaynak geliştiricilerinin tüm emeğini de zorbalara teslim edelim ki baş kaldıran herkesi ezsinler.’ Endüstri açgözlülük ve yozlaşma ile ele geçirildi.”

Alternatif merkezsiz borsa

Tate’in iddia ettiği gibi sektörde borsaların açgözlülüğü sonucu bir yozlaşma var mı? Tate’in tweetlerinde verilen cevaplar çoğunlukla pozitifti. Birçokları ise bu mesajların kripto para sektöründe kulak artı edileceği endişesini taşıyor. Birçokları ayrıca Tate ve başkalarının bir alternatif oluşturmasını öneriyor. Binance gibi borsalar ile rekabet edebilecek merkezsiz borsalar kurulması isteniyor.

İlgili – Alman bankası borsaların 10 yıllık boğa koşusunun sebebini açıkladı

Buna rağmen merkezsiz borsalar kullanıcı kazanma ve önemli işlem hacmi kaydetmede zor anlar yaşıyorlar. Dahası, Binance’in kendi merkezsiz borsası var ve kıyasıya rekabete şimdiden hazır.

Binance ya da CEO’su Changpeng Zhao’dan (CZ) şimdiye kadar bu yorumlara bir cevap gelmedi.

Kaynak

İlgili Haberler

Ripple’ın 6 Yıllık Yazılımcısı Şirketten Ayrıldı

Coin Ajans

Global krizin öğrettikleri: Devir stabil coin devri!

Coin Ajans

BNB staking’i artık mümkün: Binance Smart Chain faaliyete geçti

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası