CoinAjans.com
Cardano Haberleri

DigiByte rehberi: DGB coin nedir, geleceği var mı? TAKİP ET

cardano haberleri coinajans

DigiByte (DGB) coin nedir? DGB coin, 2014 yılında kurulan eski kripto paralardan birisidir ve hala çoğu insan tarafından bilinmemektedir. Merkeziyetsizlik, güvenlik ve hız odaklı bir projedir. Belkide en fazla merak edilen ve en çok aranan kripto paralardan biridir. DigiByte coin, son birkaç yıldır tanımaya çalıştığımız birçok kripto para projelerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

 

DigiByte Coin (DGB) Nedir?

 

koinmedya_brave

Digibyte-dgb-coin-nedir

Bitcoin ile karşılaştırıldığında, daha ölçeklenebilir, güvenli ve  daha hızlı bir ağ üzerinde çalışma gibi özellikleri var. Öte yandan,  ne yazık ki zaman içinde çok yavaş bir ilerleme kaydetti; Web sitesi,  ağın nasıl çalıştığına dair  pek çok şey anlatmak yerine iyi bir pazarlama metin yazarlığı üzerine odaklanıyor.

DigiByte coin Tarihi

2013’e, Jared Tate’in DigiByte coini ilk oluşturduğu ve Ocak 2014’te blok zincirini geliştirdiği zamanlara bir bakalım. Kriptoborsası  çok erken aşamalarında olduğu için her şey radarın altındaydı. Açıkçası, o ve ekibi ilk token satışından sonra önemli miktarda DGB coin tuttu. Bunun dışında, proje çoğunlukla DigiByte vakfına bağışlarla finanse edildi.

DigiByte, UTXO tabanlı bir para birimi ve bu, her bir para biriminin, kendisini daha güvenli hale getiren ve çift harcama sorunlarını engelleyen bir tanımlayıcıya sahip olduğu anlamına geliyor. Diğer bütün kripto para birimlerinde olduğu gibi, DGB coin, fiyat söz konusu olduğunda, son birkaç yıl içinde oldukça dalgalı bir seyir izledi.

Piyasaya sunulduğunda, genesis blockchain, sert bir forkun  ardından beşe kadar çıkan,  tek bir iş  kanıtı algoritması  kullanmıştı. DGB coin, Blockchain’in ölçeklenebilirliğini ve boyut özelliklerini geliştiren Segregated Witness teknolojisini uygulayan ilk token oldu. Her 15 ila 18 saniyede bir yeni DigiByte bloğu çıkarıldı ve DGB şu anda  en uzun blok zincirine sahip. Hedef, 21 yıl boyunca 21 milyar DGB madencilik ve bunu görünen o ki, 8,1 milyar doları daha şimdiden dolaşımda . DGB birçok ana platformda da mevcut.

DigiByte mı Bitcoin mi?

DigiByte, Bitcoin’den 40 kat daha hızlıdır ancak daha hızlı blok süreleri, ölçeklenebilirlik sorunlarına yol açabiliyor. Bu problemi çözmek için DigiByte, SegWit’i uygulayan ilk kripto oldu;  SegWit bilgiyi teyit ediyor ve çapraz zincirleme işlemlerine ve tek onaylamaya izin veriyor. Tüm bunlar, işlem büyüklüğünü azaltmak için yapılan bir sınırlama ile beraber, saniyede yaklaşık 280 işlem hacmin gerçekleşmesine imkan tanıyor.

Merkeziyetsizlik İçin Çoklukalkan Projesi

Merkeziyetsizlik durumu, kalkınma söz konusu olduğunda çoğunlukla toplumun elinde olan DigiByte projesinin temel bir yönü. Madencilik, mümkün olduğu kadar merkeziyetsiz ve demokratik olmak için beş eşit küçük gruba ayrılmıştır. Beş madencilik algoritması arasındaki yükün yeniden dengelenmesinden sorumlu olan teknolojiye de  MultiShield ( çoklu kalkan)denir.

DGB coin yatırım için fırsat mı?

Tüm bunlara baktığımızda, DigiByte’ın en gelişmiş şifreleme noktalarından biri olduğu açıktır. Şirket, Gelecekte akıllı sözleşmelerin gelişimini destekleyeceğini de belirtti. Öyleyse neden hala çıkmadı? DigiByte, kamu tabanına odaklanacağına ve üslerini artırmaya ve daha fazla destek ve geniş çapta kabul görmeye odaklanacağına söz verdi. En son teknoloji sayesinde ana kriptodan birine mi dönüşeceğini veya niş kalitesinde biR proje olarak kalmaya devam edip edemeyeceğini göreceğiz.

DGB coin canlı fiyat grafigi

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Kurumsal sermayeden BTC madenciliğine büyük yatırım! TAKİP ET

119.999.900 XRP nereye taşındı? Bu neyin habercisi? TAKİP ET

Binance borsasından büyük Bitcoin müşterileri için özel muamele TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası