CoinAjans.com
Altcoin

Digibyte skandalının ardından Tron ve Poloniex arasında neler oluyor?

fairspin_koinmedya

Tron ve Poloniex nasıl bir plan uyguluyorlar? Yaşanan onca atışma, kriz ve restleşme bir planın parçası olabilir mi? Tron kurucusu Justin Sun bu sefer neyin peşinde?


Tron ve Poloniex ne yaptı?

Kripto firması Circle kısa süre önce Poloniex platformundan ayrıldığını duyurdu. Duyurunun ardından da müşterilerine varlıklarını Poloniex den çekmelerini yoksa devlete aktarılabileceğini söyledi.

Bknz:Skandal! Poloniex resmi hesabından Tron alın çağrısı yapıldı

Duyuru yapıldıktan sonra, kripto ağı Digibyte kurucusu Jared Taten, arkadaşının ve ailesinin özel bilgilerinin Poloniex üzerinde olmasından rahatsız olduğunu açıkaldı. Tate’in attığı twitin üzerinden çok zaman geçmeden Poloniex resmi hesabından cevap geldi. Amerika’nın müşteri bilgilelerini aldığı haberinin doğru olmadığı açıklandı ve borsanın yakında DGB’yi listeden kaldıracağı duyuruldu.

Bknz:Skandallar serisine bir yenisi eklendi! – Digibyte Poloniex’den delist edildi!

Kripto dünyasının gündeminde Poloniex ve Digibyte

Ticaret platformu Poloniex, tezgah üstü (OTC) dijital para yönetimi firması Circle’ın Ekim ayında borsayı satmasının ardından inceleme altına alındı. Ayrılmadan sonra Frank Chaparro ve Celia Wan, “Tron’un kurucusu Justin Sun’ın Poloniex’in ayrılmasını desteklediğini” iddia ettiler.

Kripto sektöründe olanların bir çoğu ise Justin Sun’ın kripto borsa satın alma işleminde payı olduğunu idda ediyorlar.
Tron kurucusu Justin Sun ise satın alma işleminin arkasında kendisinin de olduğu yönündeki iddiaları ret ediyor. Ama 12 Kasımda Poloniex’in satın alınmasında bir grup yatırımcının içinde olduğunu itiraf etmişti.

Ayrıca Poloniex, Circle korumasından ayrıldığından bu yana müşterilerin platformu kullanmaları yasaklandı ve belli tarihe kadar coinlerini çekmeleri istendi. Circle, Amerika müşterilerine mail atarak kripto paralarını çekmeyenlerin ceza ödeyeceklerini ve hatta varlıklarının devlete gönderileceğini bildirdi

Haberden sonra, Digibyte (DGB) ‘nin kurucusu Jared Tate Twitter’ da tepkisini dile getirdi ve durumdan çok memnun olmadığını söyledi. Tweetleri ile ayrıca Tron (TRX) ağına saldıran Tate, Poloniex’i “ABD’deki müşterilerin hassas verilerini ele geçiren TRX …… fabrikası” olarak nitelendirdi. Tate memnuniyetsizliğini ortaya koyduktan sonra şunları ekledi:

“Şahsi bilgilerimin, arkadaşımın ve ailemin verilerinin ve diğer ABD Digibyte müşterilerinin en hassas verilerinin, şimdi Poloniex sirkinin elinde olmasından dolayı çok kızgınım”

Saldırı stratejisi

Tate’in, Poloniex’i, ABD verilerini tutmakla suçladığı twitlerine Poloniex’den cevap gelmekte gecikmedi. Poloniex kendi resmi hesabından Digibyte’nin kurucusuna,

“Circle tarafından saklandığı için biz Amerika vatandaşlarının verilerine sahip değliz”. dendi. “Bu arada, dikkatlice inceledik ve digibyte’ın listeleme standardımız için nitelikli olmadığına karar verdik, yakında DGB’yi listeden kaldıracağız -Ayrıntılar daha sonra duyurulacak.”

Poloniex’in DGB’listeden sileceğini açıklamasının ardından, tartışma sosyal medya ve kripto forumlarında sıcak bir konu haline geldi. Blok analisti Larry Cermak, “Tron ve Poloniex ile olanlar utanç verici – lütfen beni listeden silme Poloniex” diye twit attı. Podcaster Udi Wertheimer ise bu şekilde kamuoyu önünde yapılan , tartışmanın nasıl büyük bir pazarlama olduğunu şöyle açıkladı.
Poloniex, birkaç ay öncesine kadar tamamen sıradan bir borsaydı. Kimse var olduğunu bilmiyordu bile, şimdi yeni bir eksantrik sahibi ve agresif bir sosyal medya stratejisi ile herkesin en çok dikkatini çeken konu haline geldi.

Bknz:Tron’un Poloniex borsasına yatırımını inkar etmişti, şimdi doğruluyor: Justin Sun

Wertheimer, topluluğun ve şirketin kararlarının, Poloniex ve Tron ilişkisini kripto çevreleri içinde trend bir konu haline getirdiği konusunda haklı. Circle’ın son e-postası ve borsa DGB’yi sileceği duyurusu Poloniex’in TRXmarket’i satın almasının ardından gerçekleşiyor. Tron ağındaki hacme göre en büyük merkeziyetsiz borsa, açıklanmayan bir miktar ile Poloniex tarafından satın alındı. Tüm bu yaşananlara bakınca acaba hepsi bir planın parçası olabilir mi sorusu aklımıza gelmiyor değil.

Kaynak

İlgili Haberler

İşte 15 Usta Analistten Efsanevi Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Altcoin Tahminleri

Coin Ajans

Nano coin nedir ve Nano coin nasıl alınır? Detaylı kripto rehber

Coin Ajans

Yüzde 200 Fırlayacak Diyen de Var! İşte 4 Usta Analistin Son Ripple Tahminleri

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası