CoinAjans.com
Coin

DigitalBits (XDB) Nedir?

Coin inceleme
fairspin_koinmedya

Merhaba sevgili okurlar. Bugün DigitalBits projesinin Temel Analiz‘i ile karşınızdayım. Bu yazımızda“DigitalBits Nedir?” sorusuna cevap aramaya çalışacağız.


DigitalBits Nedir?

Kategoriler: Ticari Hizmetler, Kripto Para, Platform, Akıllı Sözleşmeler

DigitalBits, blockchain teknolojisinin işletmeler tarafından benimsenmesini sağlamak için oluşturulmuş, açık kaynaklı bir projedir.

Bu teknoloji; işletmelerin varlıklarını (asset) merkeziyetsiz DigitalBits blockchain’i üzerinde tokenize etmelerini sağlar ve böylece bu varlıkların transferi, trade edilmeleri, hızlı ödeme aracı olarak kullanılmaları ve havale işlemlerinin de gerçekleştirilmesi mümkün oluyor.

Digitalbits, müşteri sadakati ve ödül programlarını işlevsel hâle getirmek istiyor. Hâlihazırdaki sistemler, insanların ödül toplamalarını sağlıyor ancak çoğu zaman bu ödüller kullanılamıyor (yani işlevsel değiller).

Satıcılar bu sorunların çözülmesini istiyor çünkü müşteriler ödül temelli fırsatları kaçırmaktan elbette hoşnut değil.

Bu problemlerin üstesinden gelmek için DigitalBits Fusechain ile iş birliği yapmış. Fusechain, bulut ve blockchain çözümleri üreten bir teknoloji şirketi.

DigitalBits blockchain ağı herkesin kullanımın açık. Herkes bu merkeziyetsiz ağda %100 taşınabilir, aktarılabilir dijital varlıklar oluşturabilir. İşletmeler bu ağdaki sadakat puanlarını tokenize ettiklerinde, tüketiciler puanlarının karşılığını token şeklinde alacaklar.

Kullanıcılar kazandıkları puanların karşılığı olan bu token’ları DigitalBits’in kendi token’ı olan XDB ile trade edebilecekler. Bu işlemleri gerçekleştirirken herhangi bir aracı olmayacak, işlem ücretleri çok düşük olacak ve hızlı transferler gerçekleşecek. Ayrıca TPS +10000.

Projenin mimarisi şu şekilde:

TAKIM

Al Burgio, Kurucu

Çeşitli endüstrilerde yönetim, ürün geliştirme, pazarlama, sermaye toplama ve birleşme (Mergers and Acquisitions) ve satın alma konularında geniş deneyime sahip seri girişimci. Ayrıca, İnternet Mimarisi ve Yönlendirme alanıyla ile ilgili patentli bir yenilikçi/mucit. 2017’de bir blockchain teknoloji şirketi olan Fusechain’i kurmuş. Yukarıda Fusechain’in’e değinmiştim.

Thomas Madej, Teknoloji Müdürü

Yazılım ve teknoloji geliştirme, startup kurma ve teknoloji ekiplerini, süreçlerini ve bütçelerini yönetme konusunda 18 yılı aşkın deneyime sahip teknoloji yöneticisi ve seri girişimci. Halen sadakat tabanlı blockchain şirketi Fusechain ve DigitalBits Projesi’nde Yazılım Geliştirme ve Operasyon Direktörü olarak görev yapmakta.

Girişimcilik, Ürün Yönetimi/Geliştirme, Kurumsal Strateji, Bilgi Teknolojileri Yönetimi, Patentler, Dijital Pazarlama ve Pazarlama Operasyonları konularında geniş tecrübe sahibi.

Çekirdek kadroda bu isimlere ilaveten altı kişi daha var. Hepsi yetkin görünüyor.

Projede Ark ve Cointelegraph dâhil olmak üzere çok önemli oluşumlardan danışmanlar da yer alıyor.

Özetle DigitalBits ekip anlamında oldukça iyi.

Token Dağılımı

Whitepaper için tıklayınız.

ROADMAP

Twitter’a giriş tarihleri Ağustos 2017. Takipçi sayıları 9675.

Listelendiği borsalar:

*Sistemkoin’le ilgili çok fazla şikayet duyuyoruz. Dikkatli olmakta fayda var.

Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabımı incelemek veya almak için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

Energy Web Chain (EWT) Nedir?

Coin Ajans

SaTT Projesi Nedir?

Coin Ajans

Asure Network (ASR) Nedir?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası