CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Dijital banka Revolut gözünü Stellar’a dikti! TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Dijital banka Revolut gözünü Stellar’a dikti! İngiltere merkezli finans ve teknoloji şirketi, Stellar Lumens’i (XLM) desteklediği kripto paralar listesine eklediğini duyurdu.


Dijital banka Revolut gözünü Stellar’a dikti!

Stellar Lumens (XLM) son günlerde yıldızı parlayan ve fiyat artışları ile de dikkat çeken bir kripto para. Yakın bir zamanda teknoloji devlerinden Samsung da Stellar ile işbirliğine gitmişti. Yapılan açıklamada Stellar blockchain ağının Samsung Galaxy akıllı telefonlarına entegrasyonu duyurulmuştu.

İlgili – İmzalar atıldı! Stellar ve Samsung arasında önemli anlaşma

Şimdi ise Stellar ile ilgili önemli bir haber İngiltere’den geldi. İngiltere merkezli finans ve teknoloji şirketi Revolut, desteklediği kripto paralar listesine Stellar’ı da ekliyor.

koinmedya_brave

Revolut yayımladığı basın duyurusunda, müşterilerinin artık platformda XLM işlemi yapabileceğini ve saklayabileceğini bildirdi.

Açıklamaya göre, Stellar’ın eklenmesi gelen yoğun talep üzerine yapıldı. Çünkü kullanıcılarda bu yönde büyük bir talep var. Revolut şu an sadece altı kripto parayı destekliyor. Bunlar arasında Bitcoin, Ether, XRP ve Bitcoin Cash de var.

Bu ayın başında Revolut, Tennessee hariç ABD’nin tüm eyaletlerindeki müşterilerinin platform üzerinden Bitcoin ve Ethereum alıp satabileceklerini ve muhafaza edebileceklerini bildirmişti. Revolut, ABD’de Mart’ta faaliyete başlamıştı. O zaman ABD’de dijital bankacılık (kripto banka) hizmetleri verebilmek ve gerekli düzenleyici izinlerini alabilmek için Paxos ile ortaklık yapmıştı.

İlgili – Güncel Stellar fiyat tahmini 2020 – 2025

koinmedya_brave

Revolut kripto bölümü direktörü Ed Cooper, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Stellar’ı eklemek ve kripto paraların sahipliğini müşterilerimize geçirmek ile kripto ürünümüzü ciddi bir şekilde elden geçirmek için attığımız bir dizi adımdan ilki.”

Revolut, geçen ay müşterilerine gönderdiği bir e-posta’da, 27 Temmuz’dan itibaren kripto paraları üzerinden yasal kontrolü kullanıcıların kendilerine vereceğini bildirmişti. Yani artık elinde tuttuğu kripto paraların “yasal sahibi” şirket olmayacak. Buna rağmen kullanıcılar hala bu fonları Revolut dışındaki bir ekosisteme transfer edemiyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Hindistan Merkez Bankası, kripto para yasağının kaldırılmasına itiraz etti!

Coin Ajans

Karşıyaka da token çıkarıyor: Bitci ile imzalar atıldı

Hex dolandırıcı hesaplarında hareketlilik tespit edildi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası