CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Dijital dolar için en güçlü platform adayı hangi kripto para? TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Çin merkez bankasının kendi dijital parasını çıkardıktan sonra doların dijitalleştirilmesi kaçınılmaz oldu. FED bir platformdan destek alacak olsa dijital dolar için en güçlü platform adayı hangi kripto para olurdu?


Dijital dolar için en güçlü platform adayı hangi kripto para?

Stellar’ın (XLM) gelecek 5 yıl hedefi uluslararası ödemeler standardı haline gelmek. Bu konuda bir devletin merkez bankası dijital para birimini çıkarmak için Stellar gibi kripto paralardan destek alması önemli bir kader anı olacaktır. Zira Stellar blockchain ağı böyle bir görevin üstesinden gelecek kapasitede.

Stellar CEO’su Denelle Dixon, Consensus toplantılarında mevcut finansal yapının teknolojik anlamda eskidiğini belirtti. Finansal yapının 10 yıllardır aynı alt yapı üzerinden hizmet verdiğini vurguladı. Dixon, pandemi günlerinde ABD’lilerin teşvik ödemelerini almak için haftalarca beklemek zorunda kaldığını belirtti. Bu tür aksaklıkların çözümü ise blockchain teknolojisinde ve ABD özelinde doların dijitalleştirilmesinde geçiyor.

Bu konuda ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) eski başkanı da aynı toplantıda benzer temada açıklamalarda bulundu.

Lütfen Bkz: Eski CFTC yöneticisi: Yardımlar için tokenize edilmiş dolar kullanmalıyız

bybit_koinmedya

Dixon, ABD’li yöneticilerin finansal sistemin bu şekilde devam etmeyeceğini anlaması gerektiğini belirtti. Bu konuda Stellar, gerekli desteği verme hazır.  Dixon şu ifadeleri paylaştı:

“Stellar tam da Merkez Bankaları Dijital Paraları yapmak istediğini gerçekleştirmek için kuruldu. Yani Reel dünyanın finansal piyasaları ile blockchain’in dijital dünyasını birbirine bağlamak.”

Stellar’ın CTO’su Jed McCaleb, merkez bankası dijital para birimi için dünya geneli birkaç ülke ile görüşmeler düzenlediklerini söyledi. McCaleb, şimdilik devletlerin bir public blockchain üzerinden ulusal kripto para sürme konusunda isteksiz davrandıklarını belirtti. McCaleb’e göre devletler tamamen kontrol edebilecekleri bir blockchain yapısını tercih ediyorlar.

Stellar’ın XLM’i son günlerde ciddi değer kazanıyor. Aşağıdaki grafikte XLM fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

dijital dolar ve stellar

Kaynak

İlgili Haberler

Analist XRP İçin 2020 Yılı Tahminini Yaptı!

Coin Ajans

Gate.io ve Travala.com’dan ortaklık: GateToken (GT), Travala’ya entegre ediliyor

40 Alman bankası kripto para hizmeti sunmaya ilgi duyuyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası