CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Dijital Euro için hangi kripto para platformu konuşuluyor? TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Dijital Euro için çalışmalar devam ediyor. Tabii bazılarına göre bu çalışmalar istenen hızda değil. Ama buradaki asıl soru şu, Avrupa Birliği’nin para birimi için hangi blockchain platformu tercih edilecek. En başta IOTA’nın adı geçse de bazı raporlarda Ripple ve Ethereum blockchainleri de anılıyor.


Dijital Euro için IOTA dışında bir de Ripple ve Ethereum’un da ismi geçiyor

Dijital Euro için çağrılar artıyor. Çünkü Avrupa’nın CBDC geliştirme konusunda dünyadan geri kalabileceği konusunda uyarılar da geliyor.

Dünya’nın geri kalanında da ulusal dijital paralar için olan talep artıyor. Ayrıca artık kendi merkezi bankası dijital paralarını (CBDC) çıkarmak için çalışan birkaç ülke de var. Şimdilik hiçbiri halka açık bir şekilde kullanımda değil. Ama bazılarının testleri yapılıyor. Avrupa da bu yarışı kaçırmamak için Dijital Euro planlarına hız vermeye çalışıyor.

İlgili – Fransa dijital euro testini başarıyla gerçekleştirdi!

koinmedya_brave

IOTA uygun mu?

IOTA Dijital Euro

IOTA son duyurusunda, devam eden Chrysalis aşama 2’nin bir parçası olarak yeni IOTA Coloured Coins (ICC) çıkardığını bildirdi. IOTA Tangle’a dayanan ICC’ler gerçek dünyada diğer varlıkları temsil edebilen coinlerdir. IOTA bu bir varlığı bir coine atama sürecine “coloring” ismini veriyor.

İlgili – IOTA kurucusu hack kayıpları için elini cebine attı

ICC, geleneksel varlıkları ve diğer her türlü mülkü dijitalleştirmek için etkili bir yöntem. Buna emlak, arsa, tapu, senet, hisse senetleri de dahil edilebilir. Tabii Digital Euro için de kullanımı mümkün.

koinmedya_brave

Daha önce İsveç kendi dijital parasını test etmeye başlamıştı ve bu kripto para e-krona olarak biliniyor. IOTA, e-krona için İsveç makamlarına başvuru yapmıştı. IOTA rakipleri ile son aşamaya gelse de İsveç teknoloji şirketi Accenture’u tercih etti.

Bank of France’ın son raporuna göre, Digital Euro’ya iyi olabilecek birkaç platform var. Bu rapor bu platformlar için teşvik etmese de hem Ripple hem de Ethereym blockchainin ismini sıralıyor.

Şu an Digital Euro konusunda direkt olarak IOTA’ya işaret eden bir şey yok. Ama yine de IOTA bu CBDC için yarışa katılabilir.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Huobi Türkiye’nin katkılarıyla Blockchain 101 Eğitimi tamamlandı TAKİP ET

Bitcoin CME COT raporu: Ayıların mı yoksa boğaların mı eli güçlü? TAKİP ET

Western Union, Ripple’ın stratejik ortağını satın alıyor TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası