CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

Dikkat! Bitcoin madencileri yeniden sahnede! TAKİP ET

litecoin haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Haziran ayının başında Bitcoin fiyatları 10 bin dolara çıkarak heyecan yarattı. Ancak Bitcoin madencileri sahneye çıkarak fiyatların 9 bin dolara düşmesine yol açtı. Şimdilerde benzer durum yaşanabilir mi?


Bitcoin madencileri yeniden sahnede!

Bitcoin fiyatlarında haziran ayı başında yaşanan düzeltmede madencilerin etkili olduğu düşünülüyor. Bu dönemde madencilerin işletme giderlerini finanse etmek için BTC’lerini bozdurdukları iddia edildi. Madencilerin bu gerekçelerle Bitcoin bozdurması, madenci kapitalizasyonu olarak adlandırılıyor.

Glassnode’nin bugün paylaştığı rapor, madenci kapitalizasyonu konusunda SOS veriyor. Madenciler yoksa Bitcoin mi bozduracak?

Lütfen Bkz: Kaldıraçlı işlemler rehberi: Bitcoin short ve long nedir? Margin işlemler nasıl açılır? Detaylı anlatım

koinmedya_brave

Madencilerin net Bitcoin transferi negatife düştü. Salı günü Bitcoin net transferi -2,935 BTC’ye geriledi. Aşağıda Glassnode’nin konuyla ilgili hazırladığı rapordan kesiti görüyoruz. Kırmızı grafikler madencilerle ilgili adresteki negatif akımı gösteriyor. Yeşil grafik ise pozitif akımı gösteriyor.

Bitcoin madencileri Dikkat! Bitcoin madencileri yeniden sahnede!Yukarıdaki grafikte Salı günü (23.06.2020) madencilerin hesabından çıkan BTC sayısı, madencilerin hesabına giren BTC sayısından 2,935 adet daha fazla.

Bitcoin madencileri Dikkat! Bitcoin madencileri yeniden sahnede!Glassnode, bu 2,935 adet BTC’nin izini takip ediyor. Maalesef bu BTC’lerin %95’i borsalara transfer edildi. Belki de yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin fiyatlarında yaşanan düzelmenin sebeplerinde biri de madencilerin Bitcoin’leri.

Aşağıda Bitcoin fiyatlarındaki saatlik değişimi görüyoruz. Fiyatlar sabah 10 civarında 9,650 dolar civarında işlem görüyorken 9,300 dolara kadar geriledi.

koinmedya_brave

Bitcoin madencileri Dikkat! Bitcoin madencileri yeniden sahnede!

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Katil adayları hedeflerine ulaşabildi mi? Ethereum Dapp ve diğerleri TAKİP ET

Ethereum, Litecoin ve EOS 10 ayın dibinde – Neler oluyor?

Coin Ajans

Ampleforth 1 ayda nasıl %5000 yaptı? Bakın arkasında ne çıktı? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası