CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Dikkat! Ethereum transfer değerleri 2018 dip seviyeleri altına indi

Ethereum Teknik Analiz coinajans
fairspin_koinmedya

Ethereum transfer değerleri günden güne eriyor. Sektörün ayı piyasasından kurtulamamış olması yetmezmiş gibi ağdaki değer kaybı da devam ediyor.


Ethereum transfer değerleri düşüyor

Ethereum kripto pazarının en popüler ikinci kripto para birimi. Bu platform kripto pazarını token bolluğuna boğan akıllı sözleşme mantalitesini getirdi. Haklı olarak şunu söleyebiliriz ki, ETH piyasa pazarında saygın bir yeri olan en büyük kriptopara birimi olmuştur.

Blockchain projeleri hakkında istatistiksel verilerin yayınlandığı Coinmetrics’e göre, ETH’nin NVTV değeri (Ethereum’un Ağ Değerinin Piyasa Değerine Oranı) şu ana kadar bütün zamanların nerdeyse en dip seviyesine inmiş durumda. Yani bir projenin ağındaki büyüme miktarının, pazardaki büyüklüğüne oranını temsil ediyor. Mevcut gerileme aslında Ethereum ağından ayrılan projelerin artık ayağa kalkmaya başladıklarına işaret ediyor. Özellikle ERC-21 ve ERC-721 tokenlerinin artışı başlı başına bir sebep olarak alınabilir.

Ethereum 2018 son çeyreğinde 80 dolara kadar düşmüştü. Şu aralar ETH bu seviyenin neredeyse iki katı değerinde. Ancak buna rağmen Ethereum ağındaki işlemlerin değeri 2018 son çeyrek seviyelerinin bile altında.

Aşağıdaki grafik Ekim ayından beri büyük ölçüdeki düşüşü gözler önüne seriyor.

İşlem sayısında artış mevcut ancak toplam işlem değeri düşüyor. Bu da hatırı sayılır işlemin aslında değeri olmayan tokenler üzerinden gerçekleştirildiğini ortaya koyuyor.

Üstelik, ERC-20 token standardı şu anda bütün büyük stabil coinlerin standardında dönüşmüş durumda. Tether, USDC ve TUSD, ERC-20 tabanlı. Ayrıca BNB, Huobi Token, Okex Coin, LEO gibi borsa tokenlerine ilaveten Brave tarayıcı ile irtibatlı BAT token de bu standardı kullanıyor.

Geçenlerde Samson Cow, Bitcoin’in sürekli artan arzını dengelemek için sektöre girmesi gereken sermayeyi hesapladı. Tahminlere göre, Bitcoin değerinin belirli sabit bir fiyat üzerinden varlığını sürdürebilmesi için günlük 13-16 million$ civarında bir girdiye ihtiyaç var.

Buna benzer şekilde, şu anki durumlara bakacak olursak; Ethereum ETH da değerini koruyabilmesi adına günlük 1.5-1.7 million dolara ihtiyaç duyuyor. Belirttiğimiz gibi işlemlerin değeri oldukça az; her ne kadar miktarda artış olursa olsun.

Ethereum transfer değerleri

Ancak bir de şöyle bir durum var ki aktif Ethereum adres sayısı ciddi manada yükseliş gösteriyor. Ancak bu grafik biraz yanıltıcı olabilir. Zira grafik ağdaki aktiviteyi de dahil ediyor.

Kaynak

Ethereum hakkında daha fazlası için Tıklayın

İlgili Haberler

Katil adaylarına öneri: Ethereum’u öldürmenin tek yolu var! TAKİP ET

Vitalik Buterin, PoS’a aşırı güveniyor: “Bitcoin’in sorununu çözer” TAKİP ET

Coinajans.com

Ethereum teknik analizi: 2,300 dolara yükseliş için ETH fiyatında kritik seviye TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası