CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Dikkat: Ripple dolandırıcıları YouTube’da kol geziyor!

kripto para haber coinajans

YouTube’da Ripple CEO’su Brad Garlighouse’u taklit eden bir kanal, 50 milyon XRP dağıtacağı vaadiyle izleyicileri dolandırıyor.

Kripto para dolandırıcılığı endüstri için yeni bir şey değil. Ancak bu son dolandırıcılık faaliyet, yatırımcıları 50 milyon XRP tokenin yönlendirmek için Ripple Brad Garlighouse’un CEO’sunu taklit ediyor.

Muhtemelen bir dolandırıcı ilk kez bu kadar ünlü bir kişiliği taklit etmeye çalıştı.

Dünyanın en popüler video platformu YouTube’un bir kripto dolandırıcılığı yatağı olduğu biliniyor. Video paylaşım sitesinde sık sık yeni dolandırıcıklar ortaya çıkıyor. Ripple topluluk üyeleri XRP yatırımcılarını bu dolandırıcılık konusunda uyarıyor.

XRP topluluğu, YouTube’daki ilgili kanalı kapatmak ve dolandırıcılığı derhal ortadan kaldırmak için birçok istek gönderdi. İddia edilen YouTube kanalında Brad Garlinghouse ismini ve fotoğrafını kullanan kişi, 50 milyon XRP tokeninden oluşan bir hediye tartışıyor. İzleyiciler, bir gecede yok olan hava damlası dolandırıcılıklarına yatırım yapmaya başladı.

Ethereum ve Ripple gibi kripto devlerinin asla hediye programı yapmadıklarını belirtmek gerek. Daha önemlisi, yatırımcılarından asla para istemiyorlar. Bunlar köklü mirasa sahip büyük markalardır.

cryptopolitan

FED “sonsuz para” basabileceğini açıkladı: Bitcoin için anlamı ne?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Ethereum’da 5 Milyon Dolarlık İşlem Ücreti Ödeyen Açığa Çıktı

SPK, Kripto Para Sektörünü Denetleyecek

Coin Ajans

Ripple 2020 için kripto para tahminlerini yayınladı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası