CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Dip Avcılığı mı yoksa Zirve Satışı Mı? İşte Bitcoin HODLers’ının Stratejisi

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin geçtiğimiz günlerde 7.850 dolarlık yüksek seviyelerden 3.500 dolara kadar geçici bir düşüş yaşadı. Ancak birçok verilere göre, HODLers Bitcoin biriktirmeye başladı.

Son verilere
göre, HODLers Bitcoin biriktirmeye başladı

Arcane Research’ün son raporu HODLers’ın pozisyonunun pozitif olduğunu gösteriyor. Grafikte görülen metriğe “HODLer Net Pozisyon Değişikliği” denir ve uzun vadeli yatırımcıların aylık pozisyon değişikliğini gösterir. Grafikte, metriğin “hodling” anlamına gelen sıfır çizgisinin (yani ortalamanın) üzerine çıktığı açık. Alternatif olarak, metrik sıfır çizgisinin (kırmızı) altındaysa, HODLers’ın kripto paralarını sattığını ve kâr aldığını gösterir.

Dip Avcılığı mı yoksa Zirve Satışı Mı? İşte Bitcoin HODLers’ının Stratejisi 5
Kaynak: Arcane Research

Bu düşüşün ne kadar önemli olduğunu belirlemek için kullanılabilecek başka bir metrik: SOPR. Harcanan Çıktı Kâr Oranı olarak da bilinen SOPR, basitçe ödenen fiyatın satılan fiyata oranıdır ve harcanan çıktıların kârlı olup olmadığını belirler. Bu metrik 1’in altında veya üstünde olursa durum değişir. SOPR 1’den büyükse, harcanan çıktıların sahiplerinin işlem sırasında kârlı olduğunu ima eder ve genellikle boğa piyasaları sırasında, 1’in altındaki SOPR değerleri reddedilir. Alternatif olarak, bir ayı piyasası sırasında SOPR’un 1’in üzerindeki değerleri reddedilir. Bu metrik, yerel üstleri ve dipleri tanımlamak için güvenilir bir işaret görevi görür.

Dip Avcılığı mı yoksa Zirve Satışı Mı? İşte Bitcoin HODLers’ının Stratejisi 6
Kaynak: Glassnode

SOPR 1’in altına düştü ve bu son kez
30 Aralık 2019’da oldu

Şimdilik, SOPR 1’in altına düştü ve bu son kez 30 Aralık 2019’da oldu. Bu, yatırımcıların Bitcoin‘lerini şimdi satmaları halinde zararda olacağını gösteriyor. Bitcoin madencileri, Bitcoin ekosisteminde en çok hit alan ikinci kişilerdi. Çöküşten hemen önce hash rate yeni bir zirveye ulaştı ve bu yüzden madenciler zorluk çekti. Bununla birlikte, 13 Mart’taki son satışla birlikte, 1 Bitcoin üretim maliyeti Bitcoin fiyatına kıyasla yüksekti. Bu, madencilerin göçüne neden oldu. Bunun etkisi, BTC’nin madenci cüzdanından dışarı hareketini gösteren ilk harcama çizelgesinde görülebilir.

Dip Avcılığı mı yoksa Zirve Satışı Mı? İşte Bitcoin HODLers’ının Stratejisi 7

Grafikte görüldüğü gibi, madenciler için ilk harcama 2020’de açıkça yeni bir düşük seviyeye düştü. Azaltılmış SOPR ile birlikte ilk harcama, bunun Bitcoin satmak için en kötü zaman olduğunu gösteriyor. Buna karşılık uzmanlara göre, bu dönem yatırım için en iyi zaman ve bu nedenle HODLers, ilk grafikte belirtildiği gibi yeşile ve ortalama/sıfır çizgisinin üzerine ulaşan Bitcoin’leri satın aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

İşte 3.200 Doları Bilen Analistin Yeni Bitcoin Tahmini

Coin Ajans

Dünyaca Ünlü Bitcoin ve Altcoin Kâhini: Bu Fiyat Aralığı BTC Satın Almak İçin İdeal!

30 Mart Fiyat Analizi: BTC, ETH, XRP, BCH, BSV, LTC, EOS, BNB, XTZ, LEO

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası