CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Dipsiz Kuyu mu yoksa Epik Ralli mi Yaklaşıyor? İşte Bitcoin ve Borsanın Geleceği

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Geçen ay, dünya coronavirüs salgınının ekonomik gerçekliğiyle boğuşmaya başladığında, Bitcoin iki gün içinde 7.700 dolardan 3.700 dolara yuvarlanarak %50’nin üzerinde bir düşüş yaşadı. O zamandan beri, yatırımcıları rahatsız eden bir soru, Bitcoin‘in bu çöküş sırasında dibe vurup vurmadığıdır. BTC “hala ormandan çıkmadığı” için bu soru adına henüz kesin bir cevap olmamasına rağmen, Mart çöküşünün bu pazar için yeni bir makro dip oluşturduğuna dair kanıtlar var.

Bitcoin’de dip görülmüş olabilir! Veriler bu sonuca işaret ediyor

Mart çöküşünde hacimlerde büyük bir artış yaşandı. Daldırma sırasında, yüksek kaldıraçlı işlem yapan trader’lar rekor seviyelere yakın oynaklık seviyelerinden kâr etmeye çalışırken, türev borsalardaki hacimler tavandan geçti. Bitazu Capital’in ortağı olan Mohit Sorout’a göre, bu Coinbase verileri diplerin açık bir işareti olabilir.

Buna ek olarak kripto analiz firması Glassnode, kısa vadeli pozisyonda olan BTC sahiplerinin kârlılığını izleyen tescilli göstergelerinden birinin, tarihsel olarak ayı trendlerinin sonu ve başlangıcı ile çakışan bir bölgeye girme eşiğinde olduğunu gözlemledi. Wall Street trader’ları ve analistleri de S&P 500 ve diğer hisse senedi piyasaları için dip seviyenin de -son dört haftada Amerikan hisse senetleriyle adım adım ticaret yapan- Bitcoin için iyi olduğunu kabul etmeye başlıyorlar.

Dipsiz Kuyu mu yoksa Epik Ralli mi Yaklaşıyor? İşte Bitcoin ve Borsanın Geleceği 4

S&P 500’ün eğilimi Bitcoin’in geleceği adına çok şey söylüyor

Çokuluslu yatırım bankası olan Goldman Sachs, geçen hafta yayınlanan bir araştırma notunda 2.000 puanlık olumsuz hedeflerinin geçersiz hale geldiğini ve “artık olası olmadığını” söyledi. Gördüklerinden, cari fiyattan yılsonuna göre 3.000’e kadar %8’lik bir ralli oluşmasının oldukça mümkün olduğunu belirttiler.

Dipsiz Kuyu mu yoksa Epik Ralli mi Yaklaşıyor? İşte Bitcoin ve Borsanın Geleceği 5

Goldman analistleri, S&P 500 ayı piyasalarının genellikle “ekonomik veriler değişmeden kısa bir süre önce düştüğünü” ve yine dip fiyatların piyasaların içnde olduğunu vurguluyorlar. Yukarıdaki “S&P 500 ile haftalık işsizlik talepleri zirvesi arasındaki ilişki” grafiği bunu gösteriyor. Bitcoin borsayı izlemeye devam ederken uzmanlara göre, S&P 500 hızlı yükselişine devam ederse kripto paraların değerinin de artmasını sağlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Ünlü Trader’dan Bitcoin Vurgusu: “Tüm Altcoin’lerimi Sattım!”

Coin Ajans

“Boğa Tuzağı!” Diyen Lider Trader, Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Göreceği Korkunç Seviyeleri Açıkladı

Moderna’nın Yüzde 94.5 Başarılı Aşı Haberi Sonrası Altın, Bitcoin ve Piyasalar Nasıl Tepki Verdi?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası