CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Dolaşımdaki Bitcoin Sayısı 18.5 Milyonu Geçti!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin ’in toplam dolaşımdaki arzı 18,5 milyon token’lık önemli bir kilometre taşını aştı. Dolaşımda olacak tüm coin’lerin yüzde 88’i ise çoktan çıkarılmış durumda.

18,5 milyon Bitcoin

“Genesis bloğu” olarak bilinen ilk Bitcoin bloğu, 3 Ocak 2009’da dünyanın en büyük kripto para biriminin yaratıcısı Satoshi Nakamoto tarafından çıkarıldı. Coin parametresi, bankalar için ikinci bir kurtarma planını düşünen eski İngiliz şansölyesi Alistair Darling hakkındaki ünlü The Times manşetini içeriyor. 0. Blok hakkındaki bir başka garip şey ise, alınan 50 BTC ödülünün harcanamaz olmasıdır.

Bitcoin’in dolaşımdaki arzı 24 Haziran 2009’da 1 milyon token seviyesini geçmişti. O zamanlar BTC hiçbir borsada işlem görmediği için temelde hiçbir değeri yoktu.

28 Kasım 2012’de gerçekleşen ilk halving’den önce 27 Eylül 2012’de 10 milyonluk kilometre taşının aşılması iki yıldan fazla sürdü ve blok sübvansiyonu 50 BTC’den 25 BTC’ye düşürüldü.

Dolaşımdaki Bitcoin Sayısı 18.5 Milyonu Geçti! 3

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in 630.000. bloğunun çıkarılmasının ardından 11 Mayıs’ta dördüncü dönemini başlattı. Madenciler artık çözdükleri her blok için 6,25 BTC alıyor.

Son Bitcoin bloğunun 2140’tan daha erken bir tarihte çıkarılması bekleniyor. Bu da bugünün BTC sahiplerinin hiçbirinin hayatta olmayacağı anlamına geliyor.

Grayscale Bitcoin arzını alıyor

Bu sırada, dijital varlık yönetimi Grayscale Bitcoin pozisyonunu geçen hafta 17.100 BTC ile artırdı. Bitcoin madencilerini geride bırakmaya devam ederek, dolaşımdaki taze Bitcoin token’larını agresif bir şekilde almaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin bu dirençleri geçerse yükseliş trendine girebilir

Coin Ajans

Ünlü Stratejistten Bitcoin, Ethereum ve XRP İçin “Dip” Uyarısı

Coin Ajans

Ünlü Analist: Bitcoin Tesla Gibi Hareket Ederse 125.000 Dolara Ulaşacak

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası