CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Donald Trump’tan Hazine Bakanı’na: Bitcoin’in Peşini Bırakma!

kripto para haber coinajans

Washington Examiner‘ın aktardığına göre, eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Beyaz Saray anılarına dair yazdığı kitapta ABD Başkanı Donald Trump’ın Hazine Bakanı Steven Mnuchin’e Bitcoin alım ve satımlarının üzerine gitmesini söylediğini yazdı.

Bir kopyasının Washington müfettişlerine de gönderildiği “Olayın Gerçekleştiği Oda” (The Room Where It Happened) adlı kitapta Bolton, Trump’ın “Ticaret müzakerecisi olma. Şu Bitcoin’in peşini bırakma (dolandırıcılıkla ilgili)” dediğini, Mnuchin’in ise Çin’le ilgili yasaklar ve vergiler konusunda Trump’a, “Beni bu ticaret konusunda istemiyorsanız sorun yok. Sizin ekonomiyle ilgilenen takımınız her istediğinizi yapar o zaman” diye cevap verdiğini iddia etti.

Bolton’a göre, Trump’ın Bitcoin’le ilgili bu yorumu Mayıs 2018’de oldu. Trump yönetiminin kripto paralar konusunda uzun süre şüpheci olduğu biliniyor. Hükumet bu senenin başında ise kripto paraların alım ve satımıyla ilgili bir rehber yayımlamıştı.

Hatırlanacağı üzere Mnuchin Şubat ayında kripto paralarla ilgili yaptığı açıklamada, “Teknolojinin ilerlemesine tabii ki karşı değiliz ancak diğer taraftan da bu varlıkların İsviçre’deki gizli banka hesaplarına benzer şekilde kullanılmalarını da istemiyoruz” yorumunu yapmıştı.

Kitabın dağıtımının durdurulması istendi

Adalet Bakanlığı, Bolton’a karşı salı günü bir dava açtı. Bakanlık mahkemeden içeriğinde gizli bilgiler olduğu gerekçesiyle, 23 Haziran’da resmen satışa sunulacak olan kitabın dağıtılmasının durdurulmasını talep etti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

ECB dijital para birimine yeşil ışık yaktı: Şimdi güvenliğini tartışıyor

Coin Ajans

Bitcoin’de kritik anlar: “Sadece iki direnç kaldı”

Ripple Brezilya’daki Çalışmalarını Hızlandırıyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası