CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Dow Jones vadeliler 300 puan düşerse!

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com
koinmedya_googlenews

Tüm piyasalarda bir çöküş yaşarken Dow Jones vadelilerde de büyük bir  kayıp yaşanıyor. Nasıl birçözüm planlanıyor bu çöküş için? Kim yardıma koşuyor?


Dow Jones Vadeliler de düşüşler

Piyasanın genelinde olduğu gibi Dow Jones vadelilerde istikrarsız bir pozisyondalar şu sıralar. Bu konuda çözüm olması açısından Avrupa Merkez Bankası, Avrupa ekonomisine destek amaçlı Corona Virüsü ile ilgili Salgına Müdahale programını kısa süre önce ilan etti. Bu program ile piyasalara nefes aldırmak mümkün olacak belki.

koinmedya_brave

Ama Wall Street yine de sıkıntılı bir gün yaşamaktan kurtulamadı, yatırımcılar portföylerinin gün içinde eridiğine şahit oldular. Dow vadelileri, bugün sabah saatlerinde 300 puan kaybetti.  Dow Jones sektörel ortalama vadelileri Amerika borsalarının büyük bir endeksi, aynı zamanda Avrupa saati ile 2:43 de 352 puanda işlem gördü. Bu durum da dünkü kapanıştan 248,92 puan aşağı bir seviye demek.

Ancak düşüş hiç de beklenmedik bir olay değil. Çünkü bu yılın önemli bir kısmında seri halde düşüşlere şahit olduk. Dün itibairiyle  Dow Jones % 6.3 değer kaybetti ve 20,000 seviyesinin altında işlem gördü. Bu nokta endeksin 2017 Şubatından bu yana görmediği bir nokta. Diğer taraftan S&P 500 yılın başından bu yana % 30 değer kaybı yaşadı

Pek çok geleneksel borsaya rağmen, Çarşamba günü 10 yıllık Hazine getirisi 22 puan yükseldi. yükseliş Salı günü yaşanan keskin çıkışla da desteklenmiş oldu.

Geleneksel Borsalara ve Dow Vadelilerine genel bir bakış

Çarşamba itibariyle pek çok vadeliler Avrupa Merkez bankasının Salgın ilanına çok önemli tepkiler verdiler. Salgın programının içeriğinde 819 milyar dolar hisse senedi alımı vardı. Program Avrupa ekonomisini kurtarmak için planlanmış bir program. Avrupanın o sağlam ekonomisi de Corona Virüs salgınından çok fazla etkilendi.

Yapılan açıklamaya göre ” Avrupa Merkez Bankası ekonominin tüm sektörlerinin,bu şoku atlatmak için gerekli olan destekleyici finans şartlarından yararlanmasını sağlayacak

Bu ifadeye ek olarak “ bu uygulama eşit derecede aile şirketlerini, bankaları ve hükümetleri kapsıyor. Yönetimdeki Konsey gerekli olan herşeyi yapacaktır.”diye açıklamada bulundular.

Bu harekete benzer şekilde Amerika FED kuruluşu da daha önceden ekonomiye 1 trilyon sıcak para sokmayı planladıklarını söylemişti. Bunu varlık satın alarak ve ayrıca federal fonları keserek yapacaklar. Yatırımcılar devam eden bu corona virüs salgınından dolayı yüksek bir volatilitenin görülmesinden de epeyce endişe duyuyorlar  New York Borsası için durum hiç de iç açıcı değil çünkü borsa zemin işlemlerinin durdurulması yönünde baskı altında. Şimdilik şirket elektronik işlem yapmaya devam ediyor çünkü iki çalışanında Corona virüs tespit edildi.

Milyarder Bill Ackman CNBC ile yaptığı konuşmada ise Amerika hükümetinin mümkün olan en kısa sürede bir an önce kapanması gerektiğini söyledi ve ekledi:

Amerika biliyoruz ki birgün bitecek. Ama bu önlemi alamazsak bunu şimdi söylemek zorundayım Amerika Hükümeti kapanmalı”

Coronavirüs salgınının bir sonucu olarak Amerika Senatosu ücretli izinlerin ve işsizlik ödeneğinin genişletilmesi ile ilgili bir düzenlemeyi de kabul etti.

Corona virüs dünyayı kasıp kavurmaya devam ederken bundan en çok etkilenenin insan yaşamlarının yanında ekonomi olduğu bir gerçek. İnsanların çalışmaması, evlerde karantina uygulanması, virüsün yayılma hızı ve yaşam kalitemizin düşmesi gibi konular elbette ekonomiyi bir çöküşe götürüyor. Bakalım bu işin sonu nereye kadar gidecek?

Kaynak

İlgili Haberler

Venezuela karıştı: Ülkenin resmi kripto parası Petro çevrim dışı

Bitcoin balinaları son iki yılın rekorunu kırdı! Fiyat yükselecek mi?

Polkadot, Dash, Uniswap Fiyat Analizi: 24 Ocak

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası