CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Dünün Büyük Zorluk Ayarlamasının Ardından Bitcoin İçin “Ölüm Sarmalı” Yakın mı?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Bitcoin, son zamanlarda iki büyük madencilik zorluk ayarlaması yaşadı. Bu durum endişelenilmesi gereken birşey mi?

Son yarılanmadan önce, çoğu kimse Bitcoin için sözde bir “ölüm sarmalı” kehanetinde bulunuyordu. Bu teori, blok ödülünün yarıya inmesinin, madencilik faaliyetlerinin ani kârsızlıklarından dolayı madencilerin göçüne yol açtığı fikrine dayanmakta.

Sonuç olarak, ağ hash gücü azalacak ve blok süresi artacak, böylelikle madenci gelirinin daha da azalması ve daha fazla madencinin ağdan çıkarılması söz konusu olacaktı. Bu döngünün daha sonra Bitcoin (BTC) madenciliği yapacak kimse kalmayana kadar devam edeceği iddia ediliyordu.

Dünün Büyük Zorluk Ayarlamasının Ardından Bitcoin İçin “Ölüm Sarmalı” Yakın mı? 4

20 Eylül’de Bitcoin, tarihindeki en büyük yukarı madencilik zorluk ayarlamalarından birini yaşadı. Aslında, yarılanmadan bu yana ikinci büyük yukarı doğru ayarlama bu. Öyleyse kıyamet habercileri başından beri haklı mıydı?

Dünün Büyük Zorluk Ayarlamasının Ardından Bitcoin İçin “Ölüm Sarmalı” Yakın mı? 5

Bitcoin Zorluk Ayarı

Bu soruyu cevaplamak için, zorluk ayarlamalarını neyin tetiklediğini anlamalıyız.

Tüm Bitcoin madencileri bir sonraki bloğu çözmek için rekabet eder. Ağ ne kadar çok güç kullanılırsa, bu o kadar hızlı olabilir. Satoshi Nakamoto, üretim hızının blok başına 10 dakikalık bir aralıkta kalmasını sağlamak için protokole yaklaşık iki haftada bir zorluğu ayarlayan bir özellik yerleştirdi. Bu süre zarfında, bloklar arasındaki süre bu işaretin altına düşerse, zorluk yukarı doğru ayarlanır. Bloklar arasındaki süre bu sayının üzerine çıkarsa, tam tersi gerçekleşir.

Bu son iki düzenleme, hash gücündeki muazzam artışın bir sonucu olarak geldi. Bu nedenle, ölüm sarmalı senaryosunu desteklemek yerine, Bitcoin ağının mükemmel sağlığını gösteriyor gibi bir durumda var ortada.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin’de son durum: Elon Musk onayından sonra BTC aşırı alım bölgesinde

Yatırımcıların Gözde Dizisi Billions, Yeni Sezona Bitcoin’le Başladı

İşte 10 Bin ve 12 Bin Doları Öngören Analistten “Sevindiren” Altın ve Bitcoin Tahmini

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası