CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Dünyaca Ünlü 5 Analist, Büyük Selloff’un Ardından Bitcoin’in Göreceği Seviyeleri Açıkladı!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin fiyatı son zamanlarda en dik satışlarla 8 Mart’tan bu yana yüzde 16 düştü. Acımasız düşüşten sonra, üst düzey analistlerin BTC’nin kısa vadeli fiyat trendine ilişkin düşünceleri bölünmüş durumda. İşte başarılı analistlere göre Bitcoin’in bir sonraki hamlesi…

Tahminleri
tutan Krüger: Bu ortamdaki Bitcoin fiyatı bir saat içinde %20 düşebilir!

Kriptokoin tarafından daha önce bildirildiği gibi, gecede 1.500 dolarlık Bitcoin çöküşü  185 milyon dolar civarında tasfiyeye yol açtı. Yüksek kaldıraçlı long ürünler, fiyat hızla düşmeye başladığında pozisyonlarını yeniden ayarlamak zorunda kaldı ve piyasaya büyük bir satış baskısı uyguladı. Bitcoin ve daha geniş finansal piyasa arasında bir korelasyon veya ters korelasyon olsa da Bitcoin yatırımcıları hem kripto para birimleri hem de hisse senedi piyasaları gibi diğer riskli varlıkların mevcut ortamı konusunda temkinli olmaya devam ediyor.

Bu ortamdaki BTC bir saat içinde %20 düşebilir.  Büyük balinalar paniğe kapıldıkça veya marj gereksinimlerini karşılamak veya diğer varlık sınıflarındaki anlaşmaları avlamak için pozisyonları tasfiye etmeye karar verdikçe, bu bitmez. Geçmişin hiçbir analizi bunu açığa vurmayacaktır.

Nik
Yaremchuk: Bitcoin fiyatı 7.500 dolarlık bölgeyi test edecek

Adaptive Fund’dan Nik Yaremchuk gibi analistler ise Bitcoin fiyatının uzun bir süre likidite havuzu olarak hareket ettiği için 7.500 dolarlık bölgeyi test edeceğini söyledi. Çoğu zaman, 7.500 dolar ila 7.700 dolar aralığı gibi büyük destek seviyesi vurulduğunda, alıcılardan gelen güçlü bir tepkiyi tetikler. Bitcoin fiyatı yaklaşık 8.000 dolarlık bir rahatlama rallisi gördü ancak o zamandan beri düşük 7.900 dolar seviyesinin altına geriledi.

Dünyaca Ünlü 5 Analist, Büyük Selloff’un Ardından Bitcoin’in Göreceği Seviyeleri Açıkladı! 3
Bitcoin fiyatı bir gecede ağır bir satış gördü (kaynak: tradingview.com)

Crypto
Michaël: Bitcoin için şimdi sırada 7.350-7.500 dolar var

Önde gelen bir kripto para birimi analisti olan Crypto
Michaël, 8.200 dolarlık desteğin ihlalinden sonra, daha düşük seviye
desteklerin ana alanlarının 7.300 dolar ve 7.500 dolar olarak kaldığını
söyledi:

8.200 dolar bile destek sağlamıyor. Şimdi bir sıçrama için gecikmiş gibi görünüyor, ancak 8.500 doları kırmasını beklemiyorum. Dün tartışıldığı gibi, ana alanlar 8.200 dolardan sonra 7.350-7.500 dolar civarında.

Romano: Bitcoin’in 7.670 dolara kayıp kaymayacağı da belirsiz!

Romano
olarak bilinen ünlü analist, 7.700 dolar ila 8.200 dolar aralığının uzun vadeli
alımlar için elverişli bir bölge olmasına rağmen, fiyatın 7.670 dolara kayıp
kaymayacağının da belirsiz olduğunu söyledi:

Tabanın ne olduğundan tam olarak emin değilim. Rüya 7.7k-8.2k arasında uzun kalmak ve mümkünse tüm yeni zirvelere tutunmaktır. Özlemleri için özlem duyan ve geri çekilmeden tüm zamanların yeni yüksekleri için umutlarından şüphe etmeyen insanlar için üzücü.

Bitfinex‘in en büyük bireysel Bitcoin balinası Joe007 tarafından söylendiği gibi, Bitcoin fiyatı hiçbir zaman gerçek bir durgunluk veya küresel bir finansal piyasa çökmesi riskine katlanmadı. Böyle bir dönemde, BTC’nin fiyat eğilimi, kripto pazarının teknik ve temellerinden ziyade küresel pazarlardaki duyarlılığa daha fazla güvenebilir. Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “İşte Düşüş Piyasasında “Büyük Bir Sıçrama” İçin Hazırlanan Altcoin’ler!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin Fiyatı Düşerken Bitfinex Balinası 5 Dakikada 10 Milyon Dolar Kazandı

Coin Ajans

Ünlü Ekonomist İddialı: İnanıyorum, Ethereum Bitcoin’i Geçecek!

Dünyaca Ünlü Analistten “Şoke Eden” Düşüş Sonrası Bitcoin Tahmini

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası