CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Dünyaca ünlü finans yazarından kritik çağrı: Bitcoin alın! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com

Dünyaca ünlü ekonomi yazarından Bitcoin hakkında heyecan veren sözler: “Sorun ne Bitcoin, ne de Elon! Asıl sorun daha büyük! Bitcoin alın, almayan aptaldır!

Bitcoin alın, almayan aptaldır!

Dünya çapında 50’den fazla dile çevrilmiş ve milyonlarca satan “Rich Dad Poor Dad” adlı kitabın yazarı Robert Kiyosaki, büyük bir tehlikenin yaklaştığına işaret ederken; yatırımcılara Bitcoin almalarını tavsiye ediyor.

Dünyaca ünlü finans yazarından kritik çağrı: Bitcoin alın!

Robert Kiyosaki, mevcut seviyelerden Bitcoin satın almayı planladığını söylüyor. Kiyosaki’ye göre piyasanın sorunu, şu anda ne Elon Musk ne de Bitcoin! ABD finans sistemindeki sorunlar, ABD Fed, Hazine ve Başkan Joe Biden tarafından alınan kararların bir sonucudur.

Kiyosaki, yakın vadede ABD’de ekonomik çöküş olasılığının yüksek olduğunu öne sürüyor. Ve yatırımcıları ekonomik krize karşı uyaran ünlü yazar, bir kez daha altın, gümüş ve Bitcoin satın almalarını tavsiye ediyor.

Kiyosaki, Twitter’da Amerika Birleşik Devletleri’nin mevcut mali durumu hakkındaki görüşlerini şöyle paylaştı:

koinmedya_paradex

“HAZIR MISINIZ? Patlama, iflas, çılgınlık, çöküş, ekonomik kriz. Bugün piyasalara çılgınlık hakim. Dünya tarihindeki en büyük ekonomik krize hazırlanın. Fed ne yapacak? Daha fazla para mı basacak? Siz de daha fazla altın, gümüş ve Bitcoin alın!”

“ABD doları yok ediliyor, Amerikan İmparatorluğu’nun sonu yakın!”

Kiyosaki, ABD dolarının FED’in mali genişleme politikası yüzünden yok edildiğini söylüyor. Ve bu iddiasını da şöyle açıklıyor: 

“2008’den sonra Fed ve Hazine 700 milyar dolar bastı. 2021’de ise Fed ve Hazine 7 trilyon dolar basacak. Tarihteki en büyük çöküş geliyor. En kötü yatırım FANG hisse senetleri. Şimdi altın, gümüş ve Bitcoin almayanlar aptaldır.”

Bitcoin’in uzun vadeli yatırım olduğuna dair ortaya atılan argümanlar, mart ayında finans piyasalarındaki çöküşten bu yana giderek daha da güçlendi.

Robert Kiyosaki, ABD’nin “iflasın eşiğinde” olduğunu iddia ediyor ve uzun vadeli en iyi 3 yatırım aracının altın, gümüş ve Bitcoin olduğunu düşünüyor.

Ayrıca Kiyosaki, virüsün özellikle ABD ekonomisi için var olan “gerçek” sorunları maskelediğini savunuyor. Nitekim, daha önce de ABD National Debt Clock’a göre, çoğunlukla Covid-19’un başından bu yana alınan teşvik önlemleri sonucu ortaya çıkan devasa borçla, ülkenin “iflasın eşiğinde” olduğunu öne sürmüştü.

Bu arada Kiyosaki, gidişat nasıl olursa olsun her zaman Bitcoin destekçisi olarak kalmaya devam ediyor. 2020’nin Ağustos ayında da Twitter’da takipçilerini, “büyük bir bankacılık krizi” ortaya çıkmadan önce kripto para birimini satın almaya çağırmıştı.

 Kiyosaki’nin bu tavsiyesinin arkasındaki temel neden ise, doların zayıflaması ve FED’in ekonomiye karışmasıydı. Yazar için bir başka tehlike çanı da Warren Buffett’ın ABD bankacılık yatırımlarından çıkması ve altın satın almasıydı.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

koinmedya_telegram_coinsignal

İlgili Haberler

Edward Snowden’den etkileyici Bitcoin açıklaması

Kripto korku ve açgözlülük endeksi Ekim 2020 seviyelerine geriledi

Bitcoin Fiyatı Neden Yükseldi? İşte 5 Temel Neden

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası