CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Dünyaca Ünlü Tarihçiden Yüz Güldüren Bitcoin Öngörüleri: Harika!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Stanford Üniversitesi’ndeki Hoover Enstitüsü’nde ünlü bir tarihçi olan Niall Ferguson, Bitcoin’in lider ve güvenilir bir değer deposu olduğunu söylüyor.

Niall Ferguson: Bitcoin lider ve güvenilir bir değer deposu haline geldi

Bloomberg’de kaleme alınan yeni bir makalede ünlü tarihçi Niall Ferguson, Paul Tudor Jones, Stanley Druckenmiller ve Bill Miller da dahil olmak üzere piyasaya giren sayısız tanınmış yatırımcıya işaret ediyor. Ayrıca Niall Ferguson, kısa süre önce BTC’nin kısmi bir değer deposu olabileceğini söyleyen ekonomist ve Bitcoin eleştirmeni Nouriel Roubini’nin son sözlerine de dikkat çekiyor.

Bitcoin‘in 2020’deki büyümesinin ana kaynağı olarak devam eden salgını, Kara Ölüm’den sonra İngiltere ekonomisinin parasallaşmasındaki hızlanma ile karşılaştırıyor. Niall Ferguson bu yeni çağda, insanların önde gelen kripto para birimini kıt, egemen ve bu nedenle “zenginlerin servetlerini depolamak için harika bir yer” olarak tanımaya başladığını söylüyor. Niall Ferguson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Birincisi, pandemi daha dijital bir dünyaya ilerlememizi hızlandırdı: 10 yıl süren şey 10 ayda elde edildi. Daha önce hiç çevrimiçi bir işlem yapmamış kişiler, bankaların kapatılması gibi basit bir nedenle bunu denemeye zorlandı. İkincisi pandemi, finansal gözetim ve mali dolandırıcılığa maruz kalmamızı önemli ölçüde artırdı. Her iki eğilim de Bitcoin için iyi oldu.

Bitcoin, sınırsız bollukla karakterize edilen sanal bir dünyada yerleşik bir kıtlık sunuyor… Bitcoin kullanıcıları, bankalar gibi aracılardan geçmeden ödeme yapabilirler. Hükumetlerin baskısına maruz kalmadan işlem yapabilirler. Kıtlığın avantajları, itibari para arzının patladığı bir zamanda açıkça görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bloomberg analisti Bitcoin’in 50.000 dolara ulaşabilmesini bu şarta bağladı

Bitcoin teknik analizi: Parite $30K’nın üstüne çıktı ama dipten alım için erken olabilir! TAKİP ET

Coinajans.com

İşte Bitcoin Fiyatı İçin Bugün İzlenmesi Gereken Seviyeler

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası