CoinAjans.com
Blockchain

Dünyanın en büyük 2. bankası CCB blockchain platformu kurdu

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

CCB blockchain platformu kurdu. Elindeki varlıklara göre dünyanın en büyük bankalarından biri olan CCB, blockchain platformu üzerinden faktoring işlemleri gerçekleştirecek.


CCB blockchain platformu kurdu

Çin İnşaat Bankası (China Construction Bank – CCB), işlettiği varlıklara göre dünyanın ikinci en büyük bankası. CCB, blockchain tabanlı refaktoring platformu kurdu.

Ticari faktoring sektörünün hedef alan CCB, operasyonları desteklemeyi ve refaktoring işinde büyük riskleri azaltmayı hedefliyor. Çin yerel medyasından Sina Tech’in haberine göre, bunu yaparken de çok sayıda katılımcının erişimi olan paylaşımlı veri akışını sağlamayı da amaçlıyor.

Bildiğiniz gibi, faktoring şirketleri, işletmelerin fonlarını artırmalarına yardımcı olmak için işletmelerin alacaklarını indirimli olarak satın alan üçüncü tarafı temsil ediyorlar.

İlgili – Çin kripto yuanı her kullanıcıyı izlemek için kullanacak: John McAfee

CCB’nin blockchain işlem platformu Ekim’de kümülatif hacimle 50 milyar dolara ulaştı

CCB, geçtiğimiz Ekim ayında da blockchain platformunun ikinci versiyonunu başlatmıştı. BCTrade 2.0 ismi verilen bu ürünün haberlere göre kümülatif işlem hacmi 50 milyar dolara ulaştı. Kaynaklara göre, CCB’nin blockchain işlem finans platformu iç akreditiflerin kolaylaştırılması, forfaiting, uluslararası faktoring ve refaktoring işlemleri gerçekleştiriyor.

CCB, Çin’deki dört büyük bankadan biri. BCTrade kullanan bu dev kuruluş, çok sayıda devlet ve yabancı banka da dahil olmak üzere 54’ten fazla yerli ve yabancı kurum arasındaki ticari ve finansal hizmetlerin dijitalleştirilmesine olanak sağlıyor.

İlgili – Çin, kendi dijital para birimini oluşturan ilk ülke oluyor: DCEP coin

Çin bankaları ve blockchain

CCB’nin bu blockchain çabaları dışında Çin’den bu sektör ile ilgili başka bir haber daha geldi. Bank of China, küçük ve mikro işletmeler için 2,8 milyar dolar değerinde blockchain tabanlı özel finansal tahviller çıkardı. Sina Finance’in haberine göre, bu fonlar özellikle Çin’in küçük ve mikro ölçekli şirketlerinin ekonomideki gelişmelerinin devam etmesini desteklemek amaçlı krediler için kullanılıyor.

Bu arada ülkenin merkez bankası Çin Halk Bankası, ABD Doları’na meydan okumak için kripto para çıkarmaya hazırlanıyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Kadınlar Günü’ne Özel Blockchain Etkinliğine Herkes Davetli!

Coin Ajans

Türk Kripto Para Tarihinde Bir İlk Gerçekleşti! İşte Detaylar…

Coin Ajans

Güney Kore telekom devi Çin ile Blockchain iş birliğini güçlendiriyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası