CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Dünyanın En Büyük Bağımsız Varlık Fonu, Yaklaşık 600 Bitcoin’e Sahip!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Dünyanın en büyük bağımsız varlık fonu olan “Norveç Devlet Emeklilik Fonu Global” şu ​​anda neredeyse 600 Bitcoin tutuyor. Peki bu neyin habercisi?

Norveç Devlet Emeklilik Fonu neden Bitcoin’i dolaylı olarak tutuyor?

Norveç, tartışmasız dünyanın en büyük servet fonuna sahip ve onu Çin takip ediyor. Fon, ülkenin kârlı petrol ve gaz endüstrilerinden gelen tüm geliri, küresel şirketlerin hisse senetleri, gayrimenkuller ve gelecek nesillere yönelik tahvilleri elinde tutuyor. 19 Eylül tarihli blog gönderisinde Arcane Research, Norveç Devlet Emeklilik Fonu’nun Virginia merkezli ticari yazılım firması MicroStrategy’de %1,51’lik bir hisseye sahip olduğunu belirtti.

Hatırlayacağınız gibi, MicroStrategy kısa süre önce 16.796 Bitcoin’lik satın alımını tamamlayarak firmanın toplam Bitcoin stoğunu 38.250’ye çıkardı.  Şirket ayrıca lider kripto parayı birincil hazine rezerv varlığı haline getirdi. Arcane Research, bu yatırım aracılığıyla hükümet fonunun şu anda dolaylı olarak 577,58 BTC tuttuğunu açıkladı. Analitik firması ayrıca, Norveç Devlet Emeklilik Fonu’nun, MicroStrategy aracılığıyla Bitcoin yatırımının yanı sıra diğer yatırımlarıyla da Bitcoin’e dolaylı olarak sahip olduğunu belirtiyor.

Bitcoin fiyatını artırdı. Ancak dolardaki son toparlanma ise Bitcoin fiyatını düşürdü. Uzmanlara göre, lider kripto para yakın vadede varlıklı yatırımcıları çekmeye devam edebilir. Bu durum analistlere göre, muhtemelen Bitcoin fiyatını yükseltecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Ünlü Analist: Balinalar Durmayacak! Bitcoin’de Bu Seviyeleri Bekleyin

Coin Ajans

Bitcoin’de 14.000 Dolar Patlamasını Tetikleyen Faktör Geri Geldi!

Coin Ajans

Altcoin’lerin Sıralaması Şaşırtıyor! İşte Çin’e Göre En İyi ve En Kötü Kripto Paralar

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası