CoinAjans.com
Kriptopedia

Dünyanın ilk blockchain ve kripto para yüksek lisans programı açılıyor

kripto para bilgi
fairspin_koinmedya

Kripto para piyasalarının geleceği adına önemli gelişmeler yaşanıyor: Dünyada ilk sayılabilecek blockchain ve kripto para yüksek lisans programı açılıyor. ABD Wharton School ise online kripto para ve blockchain temalı online kurs açıyor.


Blockchain ve kripto para yüksek lisans programı

Kripto para ve blockchain teknolojisinin kabulü ve yaygınlaşması son hız devam ediyor. Bu seferki güzel haberler yüksek eğitim alanında geliyor. Dünyanın ilk blockchain ve kripto para temalı yüksek lisans programı açılıyor. Programın açılacağı ülke ise İrlanda.

İrlanda Dublin Şehir Üniversitesi, Blockchain Yüksek Lisansı (MS in Blockchain) programının açıldığını duyurdu. Blockchain Yüksek Lisans programı İrlanda Hükümeti tarafından desteklenmektedir ve eğitim süresi 2 yıldır. Dersler online verilecektir. Ancak bazı sınavlar için kampüste bulunma zorunluluğu var. Eğitim takvimi ise 23 Eylül 2019 tarihinde başlıyor. Dileyen okuyucularımız linke tıklayarak ayrıntılı bilgiye ulaşabilir.

Dublin Şehir Üniversitesi, Blockchain Yüksek Lisans programın IT alanında kendisini geliştirmek isteyen adayları bekliyor.

Yüksek Öğrenin alanındaki diğer gelişme ise ABD Wharton School’dan geldi. Okul, kripto para ve dijital varlıklar temalı online kurs hizmeti sunuyor. Okul, daha çok ekonomi ve işletme alanlarında kariyer yapmak isteyen öğrencilere yönelik. Dersi adı şu şekilde: “Fintec: Finansal Teknolojiler Uygulamaları ve Temelleri”. Konunun ayrıntıları için linke tıklayabilirsiniz. Kursu başarı ile tamamlayan öğrencilere sertifika verilmesi planlanmaktadır.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Bitcoin gelecek vaat ediyor: Üniversiteler para ayırıyor, Gençler Bitcoin’e yatırım yapıyor.

Ripple 11 üniversiteyi daha ağına dahil etmeyi başardı

Ripple yöneticisinden üniversite fonuna yüklü miktarda bağış.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

İlgili Haberler

DeFi kullanımında %778’lik artış!

Coin Ajans

Bitcoin alım satım rehberi: Bitcoin nasıl ve nereden alınır, satılır? Bitcoin yatırımı ve gelecek beklentileri… TAKİP ET

Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası