CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Düşüş zamanlarında Bitcoin balinaları büyümeye devam ediyor

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bitcoin balinaları büyümeye devam ediyor. BTC 7,000 dolar civarında son altı ayın en düşük seviyelerini görürken, balinalar hareketlenme ve birikim yapmaya başladı. İşte, olası nedenleri.


Bitcoin balinaları büyümeye devam ediyor

Bitcoin balinaları büyümeye devam ediyor. Son düşüş sırasında bir balina dev kripto para stokuna 14,074 BTC (93 milyon dolar) daha ekledi. Bu transferin gittiği hesapta şu an 31,850 BTC var.

Yakın zamanda daha bir büyük Bitcoin transferi yaşanmıştı. Bu zaman 337 milyon dolarlık BTC balinası tespit edilmişti. Bu transfer için ise sadece 40 cent işlem ücreti çıkmıştı. En dikkat çeken şey ise 46,000 BTC transferi tam da piyasalar kal gölüne dönerken yaşandı.

Ancak öyle görünüyor ki başka bir piyasa lideri de şimdi fonlarını transfer ediyor. Yine bu transfer de Bitcoin’in dün 6,600 dolardan yüzde 10 yükseldiği bir sırada gerçekleşiyor.

İlgili – Bitcoin ayı koşusu sona ermiş olabilir mi?

Balina hesabına 93 milyon dolarlık BTC ekledi

Coincheck’ten bir kullanıcı hesabından 14,074 BTC (yaklaşık 93 milyon dolar değerinde) çekti. Bu BTC’lerin ulaştığı hesapta ise zaten yüklü bir miktar Bitcoin var. Transfer sonrası bu hesapta 31,850 BTC ya da yaklaşık 231 milyon dolarlık kripto para var. Bu hareketi ise Whale Alert (@whale_alert) hesabı yakaladı.

Bu transfer için kesinti ücret ise toplam 12 dolar (0.00170948 BTC) yaptı. Bu adresin kime ait olduğu bilinmiyor Ancak oc-chain aktiviteleri bunun bir borsa değil, özel cüzdan olduğunu gösteriyor.

Bu BTC transferine Twitter üzerinden tepkiler ise çoğunlukla pozitif. Çoğu kişi bunu balinaların birikim yaptığının bir işareti olarak görüyor. D de Graaff isimli Twitter kullanıcısı şöyle yazdı: “Balinaların birikim süreci başladı.”

Başka bir kullanıcı ise bunun, dip seviyesinin resmen görüldüğünün bir işareti olabileceğini kaydediyor.

İlgili – Bollinger’a göre Bitcoin dip yapmış olabilir

KoinMedya daha önce uzmanların Bitcoin’de artık dip seviyesinin kaydedildiği ile ilgili sözlerine haberlerde yer vermişti. 6,900 dolar civarındaki satış emirlerini dolduran BTC, trader “@scottmelker”e göre güzel bir dönüşüm mumu başlattı. Yine de BTC’nin pozitif bölgeye dönmesi için kırması gereken önemli direnç seviyeleri var.

Kaynak

İlgili Haberler

Fiyat Çöküşü Sonrası Yatırımcıların En Çok Satın Aldığı Kripto Paralar

Coin Ajans

3 Usta Trader, Bitcoin’in Önümüzdeki Seanslarda Göreceği Seviyeleri Açıkladı!

Bitcoin Ağ Etkinliği Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerine Ulaştı!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası